New York Festiwal – XVI edycja – aktualizacja – DOLLZ, TSE – sylwetki zespołów

Niemal tradycją stało się, że w każdy środowy wieczór poznajemy nowe talenty, które ujawniają się podczas kolejnych przesłuchań do New York Festiwal.

Tym razem na łódzkiej scenie zaprezentują się: DOLLZ i TSE.


TSE

The Sudden Entrance to zespół powstały na prochach grupy F.N. Po odejściu wokalistki, w październiku 2013 roku zespół szukał nowego frontmana. Po paru nieudanych „wokalistach”, znalazł się w końcu taki który potrafił świetnie śpiewać, oraz idealnie wpasował się w styl grupy – Kamil Warczachowski. Jednak w momencie kompletowania składu z grupy odszedł gitarzysta i skład znowu przestał być pełny. Zespół w niekompletnym składzie rozpoczął jednak intensywne próby, jednocześnie poszukując basisty. W końcu znalazł się kandydat – Adam Krupa. Pozostała tylko nazwa zespołu i tak powstało The Sudden Entrace.

Obecnie zespół tworzą perkusista Mariusz Badoń, gitarzysta Krzysztof Kaczor, który jest w zespole najdłużej, Grzegorz May, który dołączył do grupy w Czerwcu 2013 roku, oraz wokalista Kamil Warczachowski i basista Rafał Danowski.

„Inspiracją są dla nas wszyscy artyści tego świata, trzeba czerpać z wielu źródeł, my się nie ograniczamy. Sami stajemy się dla siebie inspiracją” – jak piszą o sobie.

Facebook: https://www.facebook.com/pg/Tsethesuddenentrance/


DOLLZ
Grupa Dollz (dawniej Dolls Insane) powstała w 2011 roku. Wtedy to wokalistka, Paulina Kut, wystąpiła solo w talent show TVN – X Factor, gdzie brawurowo wykonała utwór Bjork. Nie dało jej się nie zauważyć. Po programie, Maciej Pawełczyk (gitarzysta) proponuje jej współpracę. Niebawem do tej dwójki dołącza reszta zespołu.
Pierwszym utworem do którego powstał klip zrealizowany na Warszawskiej Pradze jest „Every Street”. W 2012 roku zespół odwiedza Las Vegas, gdzie powstaje klip do utworu „Tory”. W teledysku gościnnie wystąpił Adama „Nergal” Darski, lider grupy Behemoth.
Pod koniec 2013 zespół nagrywa utwór “Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce popularnego programu “Kossakowski. Szósty Zmysł”. Piosenka jest napisana w języku wymyślonym przez Paulinę. Powstaje do niej teledysk z ujęciami z Ukrainy.
22 września 2014 ukazuje się EPka pod tytułem „Taa…”, którą promuje utwór “Czy Ktokolwiek?”, w teledysku do kórego Paulina parodiuje talent show, w którym niegdyś wystąpiła.
Sporą popularność zyskał ich utwór pt. „Diament Mój”, ktory znalazł się w czołówce bardzo popularnego serialu “Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel. Kolejny numer pokazał nieco inne oblicze zespołu. „Lawju Bejbe” odstaje od dotychczasowych kompozycji zespołu. Jest parodią zarówno muzyczną jak i obrazkową lekkich łatwych i przyjemnych piosenki o miłości.
Facebook: https://www.facebook.com/dollzband


This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zobacz więcej:

Klub New York – Facebook

New York Festiwal – Facebook

Podziel się swoją opinią ;)