„Niby Nic” – energetyczny singiel Reflektora

"Niby Nic" - energetyczny singiel Reflektora

„Niby Nic” to drugi singiel projektu Reflektor, który zapowiada debiutancki krążek zespołu „Tętno 92-95”. Płyta ukaże się wczesną wiosną 2022 roku. 

Piosenka opowiada o szumie, zgiełku, natłoku myśli, zdarzeń i wzajemnej nienawiści, która nas niszczy każdego dnia z coraz większą mocą. Zapominamy o tym, że czasami zwyczajne „dzień dobry” z uśmiechem, zamiast grymasu na twarzy może mieć wielką moc. Proste słowa i gesty, które każdy z nas ma wpisane w swoje DNA powinny stać się naszą codziennością. Utwór powstał, aby przeciwstawić się agresji słownej, podcinaniu sobie skrzydeł, co często dominuje nasze relacje. Czas wziąć głęboki oddech, nabrać dystansu i spojrzeć na siebie wzajemnie z trochę większą empatią, a każdy poczuje, że ten lepszy dzień lśni i jest w zasięgu naszego wzroku. 

„Niby Nic” to zdecydowanie najbardziej przebojowy, pop-rockowy numer z nadchodzącego albumu Reflektora, który z łatwością może porwać do tańca. 

Do piosenki powstał teledysk nawiązujący stylistyką do lat 90, podobnie jak pierwszy singiel „Reisefieber”. Miejscem akcji jest kultowy, warszawski lokal Cafe Paragraf, który znajduje się naprzeciwko Sądu Okręgowego w Warszawie i od lat był miejscem spotkań warszawskich prawników, czy adwokatów. Duszna, lynchowska atmosfera, z klimatem zbliżonym do barów PRL-owskich stała się punktem wyjścia dla twórców klipu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.