„Nie jest źle”, czyli nowy singiel od Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO

Klip według scenariusza lidera zespołu powstał w jego rodzinnym mieście. Łyczkowi bardzo zależało, by zawrzeć w obrazie emocje, które towarzyszyły mu podczas tworzenia utworu.

Bawiąc się symboliką, stara się przekazać odbiorcy nieoczywiste przesłanie, w samym zaś utworze stawia bezczelne wręcz pytania i tezy, nie bojąc się rzucenia wyzwania konformizmowi. Podmiot liryczny z przekorą staje w opozycji do otaczającej go rzeczywistości. Całokształt ma na celu wywołać rozdźwięk poznawczy u widza, który słysząc melodię pogodną i niosącą nadzieję jednocześnie, musi zmierzyć się z obrazem mrocznym, wzbudzającym grozę i niepewność. Taka jest zresztą cała twórczość Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO — istny tygiel emocjonalny i gatunkowy.

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO jest dowodem na to, że rock & roll nie umiera i jest nadal silny. Wokalistą zespołu jest Łukasz Łyczkowski, najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. Na YT utwory zespołu wyświetlono już ponad 23 miliony razy. 

Zespół istnieje na rynku muzycznym od 18 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce rockowej, wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem oraz otwartością na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 

Podziel się swoją opinią ;)