„Nie mów nic” – posłuchaj nowego utworu zespołu Chłodno

Chłodno prezentuje szczególny teledysk do nowego utworu “Nie mów nic”. Oczy to zwierciadła duszy. W nich możemy zobaczyć każdą emocję, ujrzeć to, czego na pierwszy rzut nie widać. Upewnić się, że to, co czuje druga osoba jest prawdziwe.

Postanowiliśmy wykorzystać zmodyfikowany przez nas „Test Arthura Arona”. W oryginalnej wersji dwoje nieznajomych siada naprzeciwko siebie i zadaje sobie nawzajem pytania. Celem eksperymentu jest to, aby się w sobie zakochali. My do teledysku zaprosiliśmy osoby sobie bliskie, które już łączy jakaś więź: małżeństwa, pary, przyjaciół. Uczestnicy teledysku dostali zestaw pytań, które miały sprawić, aby zapomnieli o codziennym biegu i skupili się tylko i wyłącznie na sobie, swoich emocjach i… swoich oczach.

Jednak istotą całego teledysku i utworu nie są pytania i emocje, które odczuwają podczas rozmowy, tylko to, o co poprosiliśmy ich po pierwszej części eksperymentu. Mianowicie, uczestnicy mieli za zadanie bez słów, przez pełne 4 minuty, patrzeć sobie w oczy, w międzyczasie przypominając sobie to, o czym rozmawiali przed chwilą.

mówi zespół.

Posłuchaj „Nie mów nic” w serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/NieMowNic


Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki oraz Szymona, który powstał we wrześniu 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno.

„Kiedy myślimy o naszych utworach, najczęstsze obrazy, które pojawiają nam się w głowie to wschody i zachody słońca oraz letnie chłodne wieczory.”

Muzyka, którą tworzą to połączenie akustycznych brzmień z elektroniką, która jest nastrojowa i bardziej skłania do rozmarzenia się, niż do tańca. Choć z pewnością nie można mówić jeszcze o ostatecznej wersji Chłodno. Teksty piszą razem. Linie wokalne są uwodząco piękne, charyzmatyczne i lepsze tam, gdzie emocje są skierowane do drugiej osoby. W osobistych tekstach Chłodno zawsze zostaje miejsce na niedopowiedzenie.

Na swoim koncie mają wydaną płyttę EP „Chłodno”. Samodzielnie zorganizowali kilka tras koncertowych – w ponad 50 miastach. Zagrali na takich wydarzeniach jak Sofar Sounds, Festiwal Lato na Fortach, Festiwal Fama, Juwenalia Krakowskie czy Yass Week Festival. Chłodno zostało również twarzą kampanii firmy Martens „#toughertogether” w 2022 roku. Chłodno zostało również częścią projektu wschodzących artystów polskiej sceny muzycznej „My Name Is New” wytwórni Kayax.

Instagram: https://www.instagram.com/chlodnonam 
Facebook: https://www.facebook.com/chlodnonam 
Youtube: https://www.youtube.com/@chlodnonam
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@chlodnonam 

Podziel się swoją opinią ;)