„Niebo nad jeziorem” – debiut Emilii Pawłowskiej

Lista tegorocznych muzykoholicznych patronatów coraz bardziej się wydłuża. Dziś dopisujemy Emilię Pawłowską i jej debiutancki album „NIEBO NAD JEZIOREM”. Płytę promuje nowy singiel „W potrzasku” do którego powstał teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz.

Producentem i współkompozytorem zarówno singla, jak i całej płyty „Niebo nad jeziorem” jest Adam Lemańczyk – ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny. Aktywny muzyk sesyjny zarówno sceny rozrywkowej, jak i jazzowej. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę m.in. z: zespołem Bibobit, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Iwaneczko, Krzysztofem Herdzinem, Tadeuszem Seibertem, big bandem ElJazz Big Band i wielu innymi artystami.

Wydawcą i dystrybutorem płyty jest wytwórnia SOLITON.

Album „Niebo nad jeziorem” to historie opowiadane wierszami dwóch, związanych z Krajną poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Ta płyta to 11 melodyjnych piosenek, dotykających doświadczeń każdego z nas, pełnych akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o jakość których zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk, stając się współtwórcą albumu. Materiał muzyczny zawarty na płycie jest bardzo zróżnicowany. Wynika to z mojej fascynacji różnymi stylistykami. Chciałam, aby w muzyce była cała, możliwa paleta emocji, tym bardziej, że refleksje zawarte w tekstach poetek, poruszają słuchacza i kierują jego uwagę na ponadczasowe wartości.  Album „Niebo nad jeziorem”  to moje „aojde” ( „pieśń zwycięstwa” ),  tu i teraz” – Emilia Pawłowska.

Link do streamingu: https://open.spotify.com/album/5SGLcjqYDiZ4exarPZJsut?si=gyLWupyLQm62kDhLXcSQ9A


EMILIA PAWŁOWSKA – na scenę powróciła w 2018 r. po kilkunastu latach przerwy z coverowym albumem „najpiękniejszych polskich piosenek świata” zatytułowanym Czas nas uczy pogody, zaaranżowanym w ciepłym, jazzowym klimacie. Album zyskał wielu fanów i został doceniony przez media m. in. Polskie Radio Pomorza i Kujaw, Radio Weekend FM oraz Portal ISAK.
W swoim regionie popularyzuje twórczość polskich artystów „minionych lat”, organizując kameralne koncerty z programem Czas nas uczy pogody oraz piosenką poetycką, głównie do słów Marka Sochackiego w programie pt. W Weronie.
Ponadto wierna poezji i instrumentalnym improwizacjom, stara się zdefiniować autorski wymiar muzycznej ekspresji, współpracując ze wspaniałymi muzykami nad kolejnym, w pełni studyjnym, pierwszym autorskim albumie Niebo nad jeziorem.
(https://emiliapawlowska.pl)

Podziel się swoją opinią ;)