Nocny SuperSam – premiera albumu “Dźwiękoszczelna”

Debiutowali na słynnej Poznańskiej scenie Balcony TV w 2014 roku. Niedługo później wydali swój pierwszy album zatytułowany “Plac Zabaw”, który reprezentował wówczas dobrze przyjęty singiel “Piksele”. Po czterech latach przyszła pora na kolejny długo grający krążek!

“Dźwiękoszczelna”, bo tak brzmi tytuł najnowszej kompozycji Nocnego SuperSamu to świeży, odważny i dojrzały powrót na polską scenę muzyczną. Ponownie mamy tu do czynienia z niecodzienną kooperacją muzyków (Wawrzyniec Jan Dąbrowski, Agata Fijewska, Maciej Rozwadowski, Rafał Trzciński) i dramatopisarki Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, która na co dzień jest reżyserką oraz jedną z założycielek Teatru MŁYN.

fot. Evelyn Bencicova<br /> design: Dave Izaak
Premiera: 24.10.2018

Strona muzyczna pod wodzą Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (autor muzyki), odchodzi od stricte gitarowych brzmień na rzecz większego udziału instrumentów klawiszowych, delikatnej elektroniki, a nawet ukulele czy pianina.

“[…] czasem grają na serio, czasem balansują na granicy pastiszy, tworząc świetne, wpadające w ucho piosenki, zawieszone gdzieś pomiędzy popową klasyką a hipsterską alternatywą”. – Robert Sankowski, Gazeta Wyborcza

Podobnie jak w przypadku debiutu, w którym za główny motyw graficzny okładki posłużyła
praca wybitnego artysty, malarza i muralowca Chazme718, tak i w przypadku “Dźwiękoszczelnej” zespół zadbał o warstwę wizualną albumu. Najnowszą płytę zdobi zdjęcie utalentowanej słowackiej fotografki Evelyn Bencicovej, która w swoich pracach eksploruje temat ludzkich emocji i zachowań w świecie intensywnie rozwijającej się technologii.


Facebook: https://www.facebook.com/nocnysupersam
Bandcamp: http://nocnysupersam.bandcamp.com/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsk_MLV5XLLI2Ep1VbS7fTA

Podziel się swoją opinią ;)