Nocny SuperSam z nową płytą już 24 października

Cztery lata po wydaniu debiutanckiej płyty kwartet Nocny SuperSam wraca z nowym albumem pt. “Dźwiękoszczelna”. Jest to powrót świeży, odważny i dojrzały.

Ponownie mamy tu do czynienia z niecodzienną kooperacją muzyków (Wawrzyniec Jan Dąbrowski, Agata Fijewska, Maciej Rozwadowski, Rafał Trzciński) i dramatopisarki Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, odpowiedzialnej za warstwę tekstową albumu. Autorka żongluje słowami w typowy dla siebie beztroski i nonszalancki sposób. Rezultatem są aktualne i trafiające w punkt teksty, zabarwiające nowe wydawnictwo odcieniem subtelnej alternatywy.

Strona muzyczna albumu jest czymś, co Robert Sankowski, dziennikarz muzyczny Gazety Wyborczej, określił niegdyś słowami:

“[…] czasem grają na serio, czasem balansują na granicy pastiszy, tworząc świetne, wpadające w ucho piosenki, zawieszone gdzieś pomiędzy popową klasyką a hipsterską alternatywą”.

Tym razem zespół pod wodzą Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (autor muzyki), odchodzi od stricte gitarowych brzmień na rzecz większego udziału instrumentów klawiszowych, delikatnej elektroniki, a nawet ukulele czy pianina. Na “Dźwiękoszczelnej” momentami towarzyszy nam kameralna swoboda Domowych Melodii, innym razem ocieramy się o bezceremonialność Marii Peszek, aby po chwili zmienić kurs i znaleźć się stylistycznie bliżej takich wykonawców, jak Julia Marcell czy Mikromusic.

Podobnie jak w przypadku debiutu, w którym za główny motyw graficzny okładki posłużyła praca wybitnego artysty, malarza i muralowca Chazme718, tak i w przypadku “Dźwiękoszczelnej” zespół zadbał o warstwę wizualną albumu. Najnowszą płytę zdobi zdjęcie utalentowanej słowackiej fotografki Evelyn Bencicovej, która w swoich pracach eksploruje temat ludzkich emocji i zachowań w świecie intensywnie rozwijającej się technologii.

Agata Fijewska-Sękulska – śpiew, chórki Wawrzyniec Jan Dąbrowski – śpiew, gitary, instrumenty klawiszowe, elektronika, chórki Maciej Rozwadowski – perkusja, elektronika Rafał Trzciński – bas

Premierę albumu “Dźwiękoszczelna” zespół zapowiada na 24 października 2018 roku.


Facebook

Podziel się swoją opinią ;)