NoVela coverem piosenki Urszuli promuje nową EP-kę

NoVela, Dutkiewicz i Kościkiewicz - nowy singiel od wyjątkowego muzycznego trio

Utwór „Powiedz, ile masz lat”, będący coverem piosenki Urszuli, będzie to druga kompozycja zapowiadająca minialbum (tzw. epkę) „18 łez”, którego premiera przewidziana jest na wiosnę tego roku.

Podobnie jak w wypadku pierwszego singla, którym była tytułowa kompozycja z minialbumu, autorem tekstu jest Marek Dutkiewicz – jeden z najlepszych i najpopularniejszych autorów tekstów w historii polskiej muzyki.

Tym razem jednak zespół NoVela „wziął na warsztat” utwór z dla wielu najlepszego okresu polskiej muzyki, którym były lat 80., naznaczone także kultowymi tekstami Dutkiewicza. Powstawały one wówczas przede wszystkim dla Urszuli, współtworząc wspólnie z muzyką Romualda Lipki, ikoniczny do dziś wizerunek artystki.

Jedną z ich wspólnych kompozycji był utwór „Powiedz, ile masz lat”, powstały w 1987 na potrzeby trzeciej płyty Urszuli („Urszula 3”). Zespołowi NoVela udał się trudny zabieg połączenia rozpoznawalności i stylistyki oryginału z własnym, nowoczesnym artystycznym szlifem i odświeżoną aranżacją. Całość brzmi intrygująco, w czym zasługa także jednego z producentów coveru (pozostali to Agnieszka Burcan, Paweł Radziszewski), innego znakomitego artysty Marka Kościkiewicza.

Podziel się swoją opinią ;)