Novika z przedsprzedażą albumu „Bez cukru”

Za dwa tygodnie, a dokładnie 18 stycznia br., światło dzienne ujrzy nowa płyta Noviki. Jednak wydawnictwo zatytułowane „Bez cukru”, gdyż właśnie o tym krążku mowa, można już zamawiać w przedsprzedaży.


„Bez cukru” to czwarta autorska pozycja w dyskografii Noviki. Artystka prezentuje na nim nowe, dojrzałe oblicze, jednocześnie zadowalając fanów wcześniejszych, anglojęzycznych albumów oraz licznych kolaboracji. Nie brak na płycie również ukłonów w stronę uczestników imprez z udziałem DJ-sko-wokalnego duetu Novika & Mr. Lex. Muzycy od lat regularnie występują na największych festiwalach w kraju (FreeForm, Audioriver, Open’er) i co roku odwiedzają najważniejsze kluby.


Pierwszym singlem zapowiadającym „Bez cukru” był wydany w listopadzie utwór „Unsafe”. Z pozytywnym przyjęciem spotkała się zarówno sama piosenka, jak i barwny teledysk nawiązujący stylistyką do lat 90., z animacjami Aleksandry Łajdak i postprodukcją kolektywu Turbodizel. Piosenka jest wspólnym dziełem Noviki i duetu producenckiego Sampler Orchestra (autorzy albumu „Różewicz” we współpracy z Sokołem i Hadesem czy solowej płyty Marysi Starosty).


Dotychczas Novikę kojarzono z anglojęzycznym repertuarem, a na jej solowych albumach można było znaleźć jedynie pojedyncze akcenty w ojczystym języku. Tym razem na płycie zgromadziła cztery polskojęzyczne utwory. Dwa z nich – „Para” i „Lekko” – zostały wcześniej zobrazowane teledyskami. Większość tekstów  napisała sama Kasia, zaś w powstaniu trzech wsparli ją: Natalia Grosiak (Mikromusic), Kamil Durski (Lilly Hates Roses) i Marcin Staniszewski (Beneficjenci Splendoru).


Do współpracy przy płycie Novika zaprosiła tradycyjnie grono wyśmienitych producentów. Są tacy, z którymi kolaboruje od lat: Agim Dżeljilji, Bogdan Kondracki czy Stanisław Koźlik (współtworzący projekt Sampler Orchestra, odpowiedzialny za rejestrację większości wokali). Z innymi artystka spotkała się muzycznie po raz pierwszy – ceniona na świecie producentka An On Bast, również uznany na scenie muzyki elektronicznej Manoid, krakowski producent Good Paul i debiutant Adams Brass. Na krążku usłyszmy też głosy Buslava i Baascha, a w piosence „Od dziecka” Novice towarzyszy jej córka Nina (obecna także na poprzednim albumie, „Heart Times” z 2013 roku).


Novika jest jedną z najaktywniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej i klubowej. Działała między innymi z Andrzejem Smolikiem, Fiszem czy Skubasem, wydała trzy solowe albumy i regularnie występuje w klubach w całej Polsce. Od października 2017 roku prowadzi audycję „Lekkość Bitu” w Chilli Zet (wcześniej Radiostacja, Radio BIS, Roxy FM i Czwórka).


„Bez cukru” – spis utworów:
1. Lekko
2. Unsafe
3. Słabości ft. Buslav
4. Para
5. Friends In Need ft. Buslav
6. Box ft. Baasch
7. Od dziecka ft. Nina
8. Emoitka ft. Baasch
9. Ella
10. Sorro


zajrzyj po więcej:

Novika na Facebooku
„Bez cukru” w przedsprzedaży


Podziel się swoją opinią ;)