Nowa era w twórczości “The Cassino” przyniosła epkę “Prześwit”

Nowa era w twórczości The Cassino! Po wydaniu debiutanckiej płyty i kilkudziesięciu zagranych koncertach, nadszedł czas na refleksję i poszukiwania nowego kierunku. Ich owocem jest EP-ka „Prześwit”, czyli 6 nowych utworów utrzymanych w typowym dla The Cassino indie rockowym klimacie, poszerzonych o elektroniczne, psychodeliczne brzmienia.

Od premiery debiutanckiej płyty The Cassino pt. „Części” minęły już dwa lata. Kilkadziesiąt koncertów później nadszedł czas na zastanowienie się nad kolejnym krokiem. – Zacząłem tworzyć tę EP-kę, wtedy jeszcze mocno nieokreśloną. Szukałem muzycznego kierunku, w którym chciałbym pójść – mówi lider i wokalista zespołu, Hubert Wiśniewski.

Okazało się, że pisanie o danym momencie, niepewności, zagubieniu, poszukiwaniach i utracie kontaktu z własnymi uczuciami to najlepszy przepis na dotarcie do celu. Właśnie w ten sposób powstała niepokojąca, psychodeliczna EP-ka, na której wokalista obnaża wszystkie swoje najbardziej skrywane emocje. Mimo to, dzięki koncertowym riffom i sekcji rytmicznej oraz elementom muzyki elektronicznej, utwory nie przytłaczają. „Prześwit” to dowód na progres i osiągnięcie przez The Cassino artystycznej dojrzałości.


Nowością jest także aspekt wizualny projektu. Za poligrafię, wszystkie zdjęcia i teledyski towarzyszące EP-ce odpowiada Mateusz Dziworski. EP-kę promują single: „Drugi / Dym”„Pierwszy / Prześwit” oraz „Jesień”.

4 listopada The Cassino wyruszy w trasę po największych polskich miastach. Podczas koncertów będzie można usłyszeć zarówno najnowszy materiał, jak i największe hity zespołu.

Podziel się swoją opinią ;)