[KONKURS] Płyta radiowej Czwórki – „Będzie głośno!”

15 lutego br. trafiła do sklepów nowa płyta radiowej Czwórki – „Będzie głośno!”. Na krążku znajduje się 13 utworów debiutujących artystów wybranych spośród piosenek zgłoszonych do konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!”. Na składance pojawił się m.in. utwór „Więcej” Marty Zalewskiej, zwyciężczyni ostatniej odsłony plebiscytu. Album wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

[WYWIAD] „(…) inspiruje mnie muzyczny język wolności”, czyli Marta Zalewska dla Muzykoholików

Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!” to program radiowy, który umożliwia debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony (link) zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu.

Drugą odsłonę konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!” wygrała Marta Zalewska, której radiowa Czwórka wydała debiutancką płytę „Marta Zalewska” w grudniu 2018 r. Teraz do sprzedaży trafiła pierwsza płyta składankowa „Będzie głośno!”, zawierająca 13 utworów artystów wybranych spośród 1334 zgłoszonych do drugiej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się Marta Zalewska – zwyciężczyni, Aga Czyż – znana m.in. z programu TVP2 The Voice of Poland, hip-hopowy skład Szpliersi oraz polsko-chiński duet PomponikaPartnerem płyty jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

– Pierwsza płyta składankowa audycji „Będzie głośno!” to zapis tego, co dzieje się „tu i teraz” wśród młodych, polskich artystów, którzy działają poza głównym nurtem. Trudno nam było wybrać spośród tylu znakomitych debiutujących zespołów kilkanaście kompozycji, które znalazły się na tym albumie. Trudno z tego względu, że każdy, kto się do nas zgłosił, ma w sobie miłość do muzyki, taką naturalną i prawdziwą, którą słychać od pierwszego dźwięku. To, co mieści się na tym krążku, to piosenki muzyków, którzy chcą grać, komponować, nie idą na kompromisy, nikt im nic nie narzuca, nic nie każe. W tej muzyce jest największa prawda. Zachęcam do sięgnięcia po naszą płytę – mówi Damian Sikorski gospodarz audycji „Będzie głośno!” oraz pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!”.

Premiera: 15.02.2019

Tracklista płyty „Będzie głośno!” (2019, Agencja Muzyczna Polskiego Radia):

 1. Marta Zalewska – Więcej
 2. Szpilersi – Boom Bengers
 3. JMS Band – Milicja
 4. Wasabi – Sukienka
 5. Need More Clouds – Dziewczęta wampiry
 6. Jacob Flâneur – Cappuccino
 7. Pomponika – Ostrich
 8. Tony White – Tak jak chciałem
 9. Lil Kriss x Nano – Dosyć
 10. Kapral Zajączek – Supersam
 11. Killedbycar – Thinking of you
 12. Aga Czyż – Kawałek po kawałku

Bonus track:

 1. Pomponika – Weronika

KONKURS! 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#KONKURS . Mamy dla Was wspaniałą płytę „Będzie Głośno” na której znajduje się 13 utworów debiutujacych artystów wybranych spośród piosenek zgłoszonych do konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!” – @czworka_polskieradio @agencjamuzycznapolskiegoradia . Na płycie usłyszymy takich artystów jak @martazalewska_official #szpilersi @jmsbandpolska @wasabi.official @needmoreclouds @jacobflaneur @pomponikaofficial #tonywhite @lilkrissofficial x #Nano @kapralzajaczek @aga_czyz ? Zasady konkursu? To proste! 1. Polub zdjęcie 2. Zaobserwuj nas 3. W komentarzu oznacz swojego znajomego – niech również dołączy się do zabawy 😉 . Powodzenia!!! . Konkurs trwa do 18.03. . #konkurs #rozdanie #polska #poland #giveaway #wygraj #nagroda #nagrody #konkursy #płyta #music #muzyka #album #cd #premiera #nowapłyta #instamusic #będziegłośno #radioczworka #muzykoholicy

Post udostępniony przez Muzykoholicy.com (@muzykoholicy)


Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie głośno!” w każdy piątek o godz. 18.05 na antenie radiowej Czwórki. Słuchać można na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

 

Podziel się swoją opinią ;)