[NOWE TWARZE] Black Radio, czyli kolejny dowód na to, że Łódź dobrą muzyką stoi

Łódź, to nie tylko miasto filmów. Z każdym dniem przekonujemy się coraz bardziej, że także muzyki. Ostatnimi czasy obrodziło w tym mieście w dobre kapele, które małymi kroczkami zdobywają zarówno polski, jak i europejski rynek muzyczny.


Tym razem pragniemy Wam przedstawić zespół Black Radio, który do życia został powołany w 2008 roku w Łodzi.

Kapela ma na koncie płytę „Gasoline Planet”, ponad 150 koncertów, w tym na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i Jarocina.

Chłopaki próbowali swoich sił w talent show tj. X – Factor, czy Must Be The Music, gdzie podczas IX edycji doszli do finału.

To także laureaci wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in. „Around the Rock” (I nagroda), „Rock In Mińsk” (I nagroda) i In Memoriam XVI Festiwal Grzegorza Ciechowskiego (Grand Prix).


1 czerwca 2019 ukazała się EPka „Holy Mountain” zapowiadająca drugi album studyjny.


W skład zespołu wchodzą: Kamil Biadała (bas), Dawid Wajszczyk (gitara, wokal), Franciszek Stępień (gitara), Szymon Płaska (perkusja) i Piotr Kłos (gitara).


Black Radio, to supportu takich zespołów jak Luxtorpeda, czy COMA.


Aktualnie zespół bierze udział w plebiscycie Soundedit Spotlight ’19, gdzie zwycięzców wybiorą słuchacze. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali festiwalu Soundedit, 26 października 2019 r. w Klubie Wytwórnia.

Możecie wesprzeć zarówno ten zespół, jak i innych uczestników konkursu!

Szczegóły: https://soundedit.pl/soundedit-spotlight-2/


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube