NOWE TWARZE | Damian Manikowski

„Nieuchwytna”…, czy tą piosenką Damian Manikowski na dobre zagości w naszych uszach i sercach? Czas pokaże! Tym czasem posłuchajcie i oceńcie sami.

Utwór ten opowiada o wolności, której w obecnej sytuacji szczególnie nam brakuje. Wszelkie zwroty skierowane są właśnie do niej [wolności]. Tekst opisuje przeżycia, które ukazują stany i świat widziany oczami jednostki. Dlatego każdy może utożsamiać się ze słowami. W kwestii muzycznej dominują syntezatory i brzmienia z lat 80. Kompozytor klasyfikuje ten utwór do rozwijającego się gatunku jakim jest pop alternatywny.

Autorem tekstu i muzyki jest Piotr Beciński. Miks: Jacek Antosik Mastering: Jacek Gawłowski (JG Master Lab)

Damian Manikowski – student Wydziału Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nauczyciel gitary i tańca w prywatnej Międzynarodowej Szkole Sokrates. Od dziecka zaangażowany w rozwój muzyczny. Swoją przygodę rozpoczął od tańca w studio tanecznym Stylers Dance Studio pod opieką artystyczną Agnieszki Sikorskiej.

Zdobywca tytułu wicemistrza Polski w tańcu hip hop, uczestnik mistrzostw Europy oraz świata organizowanych przez federacje IDO. Jego profesjonalna droga muzyczna rozpoczęła się wraz z poznaniem państwa Elżbiety oraz Waleriana Krenz – założycieli zespołu Duże Dzieci. Z tymże zespołem niedługo potem nagrał płytę, która promowana była w programie śniadaniowym telewizji polskiej – Pytanie na śniadanie. Tam właśnie po raz pierwszy, jeszcze jako nastolatek miał okazję pojawić się na antenie telewizyjnej. Czynny udział w licznych próbach i koncertach formacji pozwolił mu na zdobycie wiedzy oraz niezbędnego doświadczenia scenicznego. Był to pierwszy poważny krok do rozpoczęcia kariery muzycznej.

Okres gimnazjalny poszerzył jego zainteresowania z dziedziny teatru oraz filmu. Próby i spektakle zapewniły obycie sceniczne, co w rezultacie pozwoliło na dogłębne poznanie własnej ekspresji. Zaś profil klasy humanistyczno-filmowej zagwarantował podstawy montażu i obróbki wideo. Kolejną styczność z telewizją zapewnił mu udział w X edycji programu Mam Talent – wystąpienie to spotkało się z przychylnością publiczności i jury – „3 razy na TAK!”. Po tak licznych doświadczeniach mógł podzielić się swoją wiedzą z dziećmi pracując na obozie, jako instruktor śpiewu i nauki gry na gitarze. W 2019 roku rozpoczął studia na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, aby móc w pełni wykorzystać swój potencjał artystyczny.

Podziel się swoją opinią ;)