[NOWE TWARZE] Grupa 032 prezentuje najnowszy utwór „Wilk”

Rok 2020 rozpoczęty! Pierwsza odsłona cyklu „Nowe Twarze” poświęcona jest grupie 032 z Katowic. „Wilk”, to ich najnowsza piosenka, która jest zapowiedzią drugiego concept albumu pt. „Cztery Pory Roku”.


Chłopaki z 032 band bardzo zgrabnie łączą w sobie świat poezji, rocka i folku. W ich muzyce znajdziemy zarówno folkowe brzmienia, dużo dobrego tradycyjnego rocka, elementy jazzu, poezji a nawet metalu aż po muzykę ludową. W stylu grania przemycają tradycje grania takich wielkich artystów jak Pink Floyd, Sting, U2 czy Bruce Springsteen.Charakterystyczne brzmienie zespołu jest wynikiem spotkania się wyjątkowych osobowości muzycznych pochodzących ze skrajnie różnych stylowo-muzycznych stron jak folk, rock, jazz, metal, muzyka ludowa, pop, poezja śpiewana, ale z podobnym pomysłem. Kapele tworzy ekipa 7-10 muzyków. Na scenie można ich zobaczyć w różnych składach: Festiwalowym, Klasycznym, Kameralnym, Schroniskowym i Uliczno-Folkowym.
W 2010 roku nagrali jeden dwu-płytowy concept album pt.„Chopcy”, na którym znalazły się takie utwory jak: „Bez Haje”, „W samo połednie” czy „Teraz i zawsze Katowice”. W swoim repertuarze tworzą utwory w 5 językach: śląskim, polskim, angielskim, niemieckim i czeskim.
Rok 2019 otwiera singiel „Wilk„, który jest zapowiedzią drugiego concept albumu pt. „Cztery Pory Roku„.