NOWE TWARZE | KATE

Wokalistka zdobyła uwagę mediów, występując pierwszy raz w programie „Dzień dobry TVN“. Przed widzami premierowo zaprezentowała debiutancki singiel „Dalej, dalej”. W oficjalnym teledysku do piosenki gościnnie wystąpił Tomasz Barański, znany publiczności z udziału w„Tańcu z gwiazdami”.

Wcześniej po raz pierwszy piosenkę zaprezentowała podczas sportowych rozgrywek Orlen Warsaw Marathon, na których wystąpiła jako finalistka konkursu radiowego. Zdobyła uznanie jurorów, którzy stwierdzili, że jej utwór ma szansę na sukces.

Producentem muzycznym piosenki był Jarosław „Jasiek” Kidawa – gitarzysta, kompozytor, współpracujący z wieloma Artystami polskiej sceny muzycznej m.in. Kasią Kowalską, zespołami Feel, Makowiecki Band czy Małgorzatą Ostrowską Lekcje śpiewu Eli Zapendowskiej, Moniki Urlik oraz warsztaty muzyczne u Kayah – to dało Kate Dąbrowskiej inspirację do tworzenia. Warsztat dopełniły występy w teatrze Komedia z
zespołem jazzowo-bluesowym oraz z orkiestrą w amfiteatrach.

Najnowszy singiel „Zachłysnę się” Kate stworzyła wspólnie z Piotrem Siejką, cenionym kompozytorem, który tworzył m.in. dla z takich artystów jak: Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Łukasz Zagrobelny, czy Kasia Cerekwicka. Na planie klipu artystka wystąpiła z aktorem Andrzejem Młynarczykiem. Miejscem nagrań było malownicze miejsce Talaria Spa. Większość scen nagranych jest w plenerze w pięknej jesiennej aurze. Wokalistka jest autorką tekstu, natomiast Piotr Siejka napisał muzykę do singla.

Przedpremiera utworu „Zachłysnę się” odbyła się podczas tegorocznej 88. edycji Gali Mistrzów Sportu Przeglądu Sportowego, na której zaprezentowała się też m.in. Maryla Rodowicz i Bryska. Piosenkarka pojawiła się na scenie podczas słynnego balu, na którym była oklaskiwana przez wielkich mistrzów, celebrytów i ludzi mediów. Natomiast premiera telewizyjna odbyła się 31.08. 2023 w programie Dzień dobry TVN. Piosenka zaprezentowana była też niedawno w Programie I Polskiego Radia.

Artystka utożsamia się ze swoim utworem:
„Tekst piosenki „Zachłysnę się” jest dla mnie bardzo osobisty. Opowiada o tym, że prawdziwa miłość motywuje, dodaje skrzydeł. Chciałam, aby piosenka była optymistyczna i podniosła wibracje serc ludzi. Ważna jest w tym dla mnie autentyczność i naturalność i przekazanie siły płynącej z moich doświadczeń. Już na etapie pisania teksu, mam wyobrażenia, jak będzie wyglądał klip.

„Mam silną osobowość i wspierające mnie bliskie osoby. W kwestii muzyki i pracy na planie również mam szczęście do ludzi. Piotr Siejka doskonale oddał w brzmieniu piosenki energię i emocje, które chciałam przekazać odbiorcom. To jest bardzo ważne otaczać się osobami, które w nas uwierzą i dodają nam skrzydeł. Zatem moje doświadczenia życiowe łatwo odczytać w tekstach, które piszę.”

Kate pracuje też nad nowymi piosenkami. Przy tworzeniu swoich poprzednich singli artystka współpracowała m.in. z założycielem De Mono- Markiem Kościkiewiczem, gitarzystą zespołu Red Lips, Łukaszem Lazerem oraz gitarzystą zespołu Feel, Jasiem Kidawą. Na planach poprzednich swoich teledysków występowała z tancerzem znanym z programu „Taniec z gwiazdami”, Tomkiem Barańskim
oraz z aktorami- Tomkiem Ciachorowskim oraz z Markiem Kaliszukiem. Wokalistka wspiera swoimi koncertami inicjatywy charytatywne zarówno aktorki Ewy Błaszczyk na rzecz kliniki Budzik, jak i organizację SOS Wioski Dziecięce.

Podziel się swoją opinią ;)