NOWE TWARZE | Mikrokosmos

Dziś zwracamy Waszą uwagę na krakowsko-wrocławski kolektyw funkowy. Grupa wydała całkiem niedawno swoją EP-kę, którą chcemy Was zarazić!

Mieszanka wybuchowa dźwięków

Ich muzyka to połączenie funku, popu i muzyki elektronicznej. Śpiewają po polsku, lecz muzyczny język, którym się posługują rozumiany jest na całym świecie. Członkowie grupy grali w zespołach, big-bandach, czy orkiestrach ale Mikrokosmos to nowy początek. Przed wybuchem epidemii intensywnie koncertowali w wielu miejscach całej Polski.

Festiwalowi wyjadacze

Dzięki zwycięstwom w konkursach i zaufaniu publiki zagrali na wielu festiwalach, w tym na głównych scenach juwenaliowych w Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Częstochowie, Krakowie i Krośnie, występując przed takimi artystami jak: Kult, Nocny Kochanek, Akurat, Grubson, Lady Pank, Smolik/Kev Fox, czy Miuosh. Zagrali także koncert w trakcie jednej z poprzednich edycji Wianków w Krakowie. Ich twórczość docenili pasjonaci muzyki z całej Polski. Kolektyw zwyciężył w Podbeskidzkim Przeglądzie Muzycznym, Rzeszowskim „Kill me with the music”, Chrzanowskim „Klangu” oraz krakowskim „PKS’em na Juwenalia. Zajęli również II. miejsce w Olsztyńskim konkursie „Fest Muza” oraz są finalistami krakowskiego festiwalu „Synestezje: Muzyka. Plastyka. Słowo”.

Posłuchaj EP-ki

Niedawno wydali pierwszy studyjny krążek – EPkę, zatytułowaną: Mikrokosmos. Wydawnictwa można posłuchać w całości na Spotify.

Podziel się swoją opinią ;)