NOWE TWARZE || Piotr Paduszyński

Już za tydzień premiera albumu Piotra Paduszyńskiego. Zapraszamy do zapoznania się ze ścieżką kariery tego wspaniałego artysty w ramach „Nowych Twarzy”.

Kompozycje, które tworzy na fortepianie, są określane jako muzyka ilustracyjna oraz filmowa. Premiera albumu przewidziana jest na koniec listopada 2020 i z tego, co mówi Piotr, „będzie to płyta przenosząca w głąb nas samych”.

Utwory, które znajdą się na płycie zostały nagrane w studio Leszka Możdżera, a następnie zmiksowane przez Ignacego Gruszeckiego (studio Monochrom). Realizacją nagrań zajął się brat Piotra – EEMEE. Debiut fonograficzny zapowiadają dwa single: „Prześwit” i „Źródło”.

„Prześwit”, jak i reszta utworów, które pojawią się na solowej, debiutanckiej płycie, został zarejestrowany w studio Leszka Możdżera. Nagrania zrealizował EEMEE,  z kolei miksem i masteringiem zajął się człowiek o niezwykłej wrażliwości muzycznej – Ignacy Gruszecki (studio Monochrom).

„Źródło jest kolejnym utworem jakim podzielił się z nami Piotr Paduszyński. To druga zapowiedź jego debiutanckiego albumu „Prześwit”. Kompozycje, które tworzy na fortepianie, są określane jako muzyka ilustracyjna oraz filmowa. Muzyka Piotra otrzymuje coraz więcej dobrych recenzji,  nie brakuje opinii, że rodzi się „kolejny niepowtarzalny styl”.


Piotr Paduszyński jest pianistą i kompozytorem młodego pokolenia. Pochodzi z Żar, jednak od 2016 roku jest związany z Wrocławiem, gdzie oprócz solowego projektu współtworzy zespół Älskar. Jest Laureatem V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.