[NOWE TWARZE] Pusta Przestrzeń wydaje debiutancką EP

Pusta Przestrzeń, zespół z Rzeszowa grający alternatywnego rocka, wydał swój debiutancki minialbum zatytułowany „Pustka”, na który składają się cztery autorskie kompozycje.


Premiera minialbumu miała miejsce w piątek, 13 marca o godzinie 13:13. Całość można przesłuchać m.in. na YouTubie oraz Bandcampie zespołu. Wkrótce „Pustka” będzie również dostępna na najpopularniejszych platformach streamingowych, w tym Spotify, Tidal oraz iTunes.O czym jest „Pustka”? To cztery utwory, które każdy może zinterpretować po swojemu, jednak – jak wskazuje sam tytuł – dominuje melancholijny nastrój. W tekstach można odszukać historie dziejące się obok nas lub nawet odnieść je do własnego życia. Każdy bowiem na pewnym etapie w mniejszym lub większym stopniu mierzy się z pewnymi problemami natury społecznej, jak choćby brak zrozumienia, poczucie odosobnienia czy nawet samotność. Warto podkreślić, że wszystkie piosenki są śpiewane w języku polskim.

Grupa nie planuje zwalniać tempa. Jeszcze w tym roku chcą wejść do studia i nagrać kilka kolejnych piosenek, które złożą się na drugi minialbum. O efektach prowadzonych prac zespół będzie na bieżąco informował w swoich kanałach social media: na Facebooku oraz Instagramie.

Pusta Przestrzeń powstała jesienią 2015 roku w Rzeszowie. Zespół w swojej twórczości odwołuje się do różnych podgatunków alternatywnego rocka. Wśród najważniejszych inspiracji muzyków znajdują się indie rock, shoegaze, a także szeroko rozumiana polska muzyka pop rockowa.

Skład zespołu:

  • Paweł Serewko – wokal, gitara

  • Jacek Miciuda – bas

  • Przemysław Biliński – gitara

  • Jakub Kasowicz – perkusja