NOWE TWARZE || Stoner Band i ich “Szare Sprawy”

Ciekawy wokal i mocna gitara to przepis na sukces? Stoner Band ma wszelkie predyspozycje, by takowy osiągnąć. Grupa z Łodzi wchodzi właśnie na rynek swoją debiutancką płytą “Szare Sprawy”.


Grupa została powołana do życia w 2012 roku za sprawą Tomasza Olejniczaka, potem do zespołu dołączył Rafał Szkobel (perkusja) i Tomasz Urbaszek (gitara basowa). W lutym 2013 do zespołu dołączyła Marta Kosiorek (wokal). Współpraca zaowocowała pierwszą EP-ką i premierowym koncertem w kultowym, łódzkim Iron Horse.

W drugiej połowie 2018 roku zespół zdecydowało się na nagranie płyty w CASE STUDIO. W luty 2020 grupa nagrała klip do utworu “Życie”, który promuje oficjalne wydawnictwo “Szare Sprawy”. Płyta swoją premierę miała 1 kwietnia.


“Szare Sprawy’ – Stoner Band. Fot. materiały promocyjne

Zawartość płyty to muzyka z pogranicza bluesa, rocka, z dużą naleciałością surowych brzmień “stoner rocka”. Muzycy formacji mają swoje motto “mniej znaczy więcej”, które trafnie określa zaangażowanie instrumentarium zespołu, co pozwala zachować ogromną ilość muzycznej przestrzeni.

To płyta, która powinna ukazać się w latach osiemdziesiątych, to klimat znany z dokonań Soundgarden, Black Sabbath, Led Zeppelin, czyli surowo, melodyjnie i rockowo. Muzyka z krążka sprawdza się w obecnych czasach znakomicie, świeże podejście do rejestracji, bardzo analogowe, wręcz “garażowe”, daje to sporo miejsca na emocje i oddech czego brakuje w “napompowanych” kompresorami produkcjach.Sprawnie zagrane partie instrumentów, miły, ciepły, czasami zadziorny i wręcz rockowy wokal Weroniki, sprawiają, że “Szarych Spraw” słucha się bardzo przyjemnie. Na dodatkowy plus zasługuje to, że wszystkie utwory na albumie to autorskie
kompozycje.

Stoner Band obecnie tworzą: Weronika Musiał – wokal, Tomasz Olejniczak – gitara, Tomasz Urbaszek – bas, Rafał Szkobel – perkusja.

Podziel się swoją opinią ;)