NOWE TWARZE | SZUMY

Kiedy słyszymy szumy, to oznaka, że coś dzieje się niedobrego. Nie w tym wypadku! SZUMY, o których mowa, to trio z Nowego Sącza, będące gwarantem doskonałych doznań muzycznych

Aktualnie grupa promuje najnowszy singiel “Kwadratowy”. Utwór, jak opisuje zespół, uświadamia nam, jak bardzo jesteśmy podzieleni i jak rzadko chcemy zrozumieć, skąd biorą się różnice między nami. Przymiotnik kwadratowy jest satyrycznym odniesieniem do ludzkich umysłów. Metaforycznie z kwadratowych głów budowane są mury, którymi się otaczamy, nie dopuszczając do siebie niczego „innego”.

Utwór promowany jest poprzez zdjęcia, na których zespół pozuje w symbolicznych kartonowych pudłach na głowach.

Muzyka: Adrian Burnagiel, Andrzej Salamon, Przemysław Michalik Tekst: Adrian Burnagiel
Dystrybucja: Distrokid

Szumy to nie tylko “Kwadratowy”. Jak dotąd grupa z Nowego Sącza ma na kolcie kilka utworów, do których wysłuchania szczerze zachęcamy!


SZUMY to trio, które powstało z chęci stworzenia w muzyce czegoś nieszablonowego. Siłą napędową jest dla nich odczuwalna wszelkimi zmysłami radość z tworzenia muzyki i zarażania nią innych. Ta swoista chemia, jaka wytworzyła się od pierwszych wspólnych dźwięków, połączyła muzyków z niespotykaną siłą i energią, dając impuls do spontanicznego tworzenia. Muzyka Szumów opiera się na fundamencie rytmicznym. To on wyznacza im drogę i determinuje wszystko, co dzieje się później, niezależnie czy mówimy o sekcji rytmicznej, gitarze czy wokalu. Przywiązują ogromną wagę do brzmienia i cały czas poszukują tego najlepszego dla nich. Grają radośnie i szczerze, bo prawda w muzyce jest wg nich najważniejsza.

Skład: Adrian – wokal, gitara, keys; Przemo – bas; AndrewAndy – perkusja

Podziel się swoją opinią ;)