Nowy album LABORATORIUM – “NOW” już dostępny!

Laboratorium to legenda jazz-rocka, która powstała w 1970 roku w Krakowie i nadal zachwyca na estradach krajowych i zagranicznych. Zespół do dziś inspiruje kolejne generacje muzyków, a jego fanem jest nawet Russell Hobbs – wirtualny perkusista Gorillaz.

2 listopada miała miejsce premiera nowego albumu „NOW”, który jest pierwszym studyjnym albumem „Laborki” po trzydziestu dwóch latach. Został on nagrany w następującym składzie: Janusz GrzywaczMarek StryszowskiMarek RaduliKrzysztof Ścierański oraz śp. Grzegorz Grzyb.

Na płycie znalazło się dwanaście utworów, w tym „Laboratorium”, w którym gościnnie zaprezentował się O.S.T.R.

 „To dla mnie ogromny zaszczyt. Dołożyłem swoją cegiełkę do powstania świetnej płyty, w dodatku zespołu, którego twórczość bardzo sobie cenię. Jednocześnie znalazłem się w wyśmienitym gronie artystów i współtworzyłem utwór, z którego mogę być dumny. O to właśnie chodzi w byciu muzykiem.” – komentuje O.S.T.R.

Każdy utwór z „NOW” to soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista. Wśród zaproszonych gości obok rapera znaleźli się: Bernard Maseli oraz Jarosław „Jaroz” Pakuszyński.

Od zawsze byli moimi idolami. Zaproszenie do wspólnego nagrania to dużo więcej niż spełnienie moich muzycznych marzeń, tym bardziej, że Laboratorium now jest w wybornej formie! Gorąco polecam! – komentuje Bernard Maseli.

Na okładce płyty znalazł się fragment pracy „Topola z Widomej”, której autorem jest uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Za miks i mastering odpowiadają odpowiednio Andrzej Karp i Andrzej Puczyński. 


Skład Laboratorium:

śp. Grzegorz Grzyb – drums

Janusz Grzywacz – piano, el.piano, synth, vocoder, loops programming

Marek Stryszowski – soprano sax, alto sax, vocals

Krzysztof Ścierański – bass guitar, midi bass guitar

Marek Raduli – guitar

special guest: Bernard Maseli – KAT, midi controller, marimba, vibes

 

premiera: 02.11.2018

 Tracklista:

 1. Now
 2. Nurek
 3. Pustynna Burza
 4. PinkNostalgy
 5. I Am So Glad Punk Is Dead
 6. Makijaż
 7. Laboratoriumfeat. O.S.T.R.
 8. JeziorkoG
 9. Latin Groove
 10. Grzybogranie
 11. Anatomy Lesson
 12. We Will Be Back

Album dostępny w serwisach cyfrowych: https://umusicpl.lnk.to/LaboratoriumNow

Podziel się swoją opinią ;)