[PREMIERA] Hemp Gru – “Eter” w Studio U22

Na dwa tygodnie przed oficjalną premierą najnowszego wydawnictwa pt. „Eter”, zespół Hemp Gru odwiedził Studio U22.

“Podczas spotkania, wszyscy obecni mogli usłyszeć najnowszy materiał reprezentantów ulicznej odmiany polskiego hip-hopu. Bilon, Żary oraz Wilku WDZ opowiadali, w jaki sposób powstawał ich najnowszy album, jakie kontrowersje towarzyszyły przy publikowaniu singli oraz o niespodziankach, które przyszykowali dla swoich fanów. Pezet, Sokół oraz Onar, to nie jedyne gorące ksywki, które pojawią się gościnnie na nowym albumie, którego oficjalna premiera już 9 listopada.

Trzeci singiel grupy pt. „Fake MC” na serwisie Youtube, wywołał sporo komentarzy oburzenia. Komentujący wytykali artystom hipokryzję oraz zniechęcenie do rozwoju środowiska hiphopowego.

To nie jest tak, że my hejtujemy całą nową falę raperów. Zwyczajnie drażni nas, gdy ktoś kseruje styl raperów z ameryki jeden do jeden i chcę się na tym wybić w Polsce. Jest mnóstwo młodych i zdolnych raperów. Ci, do których jest kierowany ten kawałek, powinni o tym wiedzieć” – sprostował Bilon.

Za produkcję albumu ,,Eter” odpowiada Szwed SWD, który poświęcił cały ostatni rok, aby bity były na światowym poziomie. Cała płyta pozostaje w klimacie ulicznym i konsekwentnie promuje uliczną markę Diil Gang.

Cztery złote płyty, setki odwołań w tekstach młodych graczy oraz tysiące zagranych koncertów w całej Europie, dają HG pełne prawo do miana klasyki gatunku. Rozmowę z grupą przeprowadził Proceente.

O atmosferę spotkania i dobre samopoczucie gości Studia U22 zadbali partnerzy wydarzenia – marka Ballantine’s, która serwowała drinki na bazie swojego trunku oraz Gringo bar, który zapewnił gościom poczęstunek w postaci przepysznych nachosów.”

Dziękujemy Darek Kawka za udostępnienie zdjęć.


foto: Darek Kawka/ZPAV


Zajrzyj po więcej:

fb: https://www.facebook.com/hempgruofficial/


 

Podziel się swoją opinią ;)