Nowy singiel Pawbeatsa z Roksaną Węgiel – „Każdej nocy” z płyty „DZIENNA”

17 listopada miała miejsce premiera singla z płyty DZIENNA autorstwa Pawbeatsa, w której gościnnie wystapiła Roksana Węgiel. Lista gości oraz utworów widniejących na albumie będzie ujawniana sukcesywnie aż do dnia premiery.

Muzyka i teledysk do utworu “Każdej nocy”, podobnie jak wcześniejsze single z albumu “DZIENNA”, zostały stworzone przy wykorzystaniu charakterystycznej metody “na setkę”. Polega na nagrywaniu całego zespołu w tym samym pomieszczeniu jednocześnie. Ta technika nagrywania stanowi nie tylko tradycję, lecz także element specyficzny dla producenta z Bydgoszczy. W odróżnieniu od konwencjonalnej produkcji muzycznej, gdzie każdy element jest starannie opracowywany osobno, metoda “na setkę” angażuje cały zespół w jednoczesne nagrywanie, zarówno partii instrumentalnych, jak i wokalnych, w jednym nieprzerwanym podejściu. Co więcej, podczas rejestracji dźwięku jednocześnie powstaje także teledysk, tworząc spójną i niepowtarzalną wizję artystyczną. W tym do utworu Każdej nocy przenosimy się na chwilę do klimatycznej sali, w której początkowo na widowni jest tylko jedna osoba. Główny motyw tego utworu to delikatnie snujące się dźwięki klawiszy oraz równie subtelny głos Roksany, któremu towarzyszą w akompaniamencie kobiece chórki.

Kawałek dostępny jest w serwisach streamingowych. Nie można odeprzeć wrażenia, że Pawbeats perfekcyjnie wydobywa talent i barwę głosu Roksany, sprawiając, że utwory, które dokonuje wraz z nim, każdorazowo, mają gen niepowtarzalności.

fot. Genius

Podziel się swoją opinią ;)