Nowy singiel zespołu Heima – Monolog

Heima rozpieszcza swoich fanów i wraca z nową piosenką oraz teledyskiem. Piosenka Monolog jest zapowiedzią debiutanckiej płyty łódzkiego zespołu. Autorką tekstu piosenki jest wokalistka- Olga Stolarek. Nastrojowe melodie oraz niezwykłe teksty, to znaki rozpoznawcze zespołu Heima.

Heima to łódzki zespół powstały pod koniec 2017 roku z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki i autorki tekstów. Żaden z członków zespołu nie jest w stanie określić, jaki właściwie gra gatunek muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki i pianina oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie i pomimo ogromnego zróżnicowania, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. Wystąpili między innymi na Soundedit, FAMA oraz Songwriter Łódź Festiwal. W 2020 zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight wręczanej w ramach konkursu współorganizowanego przez Festiwal Soundedit i Radio Łódź. Artyści współpracują z łódzkim muzykiem i producentem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej kolaboracji powstał materiał na debiutancką płytę zespołu, której premiera planowana jest na lato 2021.

Dzisiaj przed południem na platformie You Tube pojawiła się nowa muzyczna pocztówka od zespołu Heima. Animowany teledysk do utworu Monolog to dzieło Nikodema Płaczka.

Podziel się swoją opinią ;)