Nowy teledysk od thekayetan do utworu “Hot Blond”

Niedawno swoją premierę miał teledysk do utworu “Hot Blond” młodego wokalisty i producenta o pseudonimie thekayetan, który od dłuższego czasu związany jest z projektem My Name Is New. Klip powstał we współpracy ze studentami poznańskiego Collegium Da Vinci i przy wsparciu merytorycznym Marka Straszaka. 

thekayetan, właściwie Kajetan Kopala to poznański producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów, który tworzy szeroko pojętą muzykę elektroniczną o zabarwieniu popowym, jak i eksperymentalnym. Oficjalną działalność artystyczną rozpoczął w 2017 roku, kiedy udostępnił w serwisach streamingowych singiel “Summer”. W 2019 roku został częścią projektu My Name Is New, razem z którym wydał single “Addicted” oraz “Hot Blond”. Do tego ostatniego powstał teledysk, który ma dziś swoją premierę. Wideo zostało zrealizowane przez studentów poznańskiego Collegium Da Vinci, którzy pod czujnym okiem opiekuna artystycznego projektu, Marka Straszaka.
 


“Hot Blond” to utwór nietypowy dla moich kompozycji: nieskomplikowany, lekki, figlarny. Napisałem go bardzo spontanicznie, odkrywając nowo zakupione barwy. Natknąłem się na barwę basu, dograłem linię melodyczną i po kilku godzinach tańczyłem do gotowego utworu. Chciałem, aby tekst oddawał nastrój produkcji. Stąd dancefloor, impreza i blond. Choć dla mnie ten utwór był zawsze o mojej największej inspiracji – drugim człowieku.” – thekayetan“Pomysł na teledysk powstał podczas zajęć „Music video in 50 hours”, prowadzonych przez Marka Straszaka w Collegium Da Vinci. Wybraliśmy piosenkę Kajetana spośród listy proponowanych utworów, która od razu wpadła nam w ucho. Prace nad teledyskiem niestety musiały przenieść się na zooma z oczywistych powodów. W tym czasie udział samego artysty w teledysku stał pod znakiem zapytania, jednak udało się zrealizować nagranie z Kajetanem. Dzięki uprzejmości studia SZEROKO mieliśmy możliwość realizacji nagrania w profesjonalnym studiu. Cały czas współpracowaliśmy z zespołem Kayaxu i Kajetanem, a rezultatem tej współpracy jest teledysk do “Hot Blonde”.”Studenci CDV

Podziel się swoją opinią ;)