Rasm Almashan wystąpiła w warszawskim BARdzo Bardzo

W ubiegłą niedzielę (27.09.2020) w warszawskim klubie BARdzo Bardzo, w ramach 104 odsłony Jazz Session, Rasm Almashan zaprezentowała materiał ze swojego solowego albumu “Yemenia”.

Na początku grudnia artystka zaprezentowała bardzo osobisty i pełen emocji materiał. Pełen wspomnień z rodzinnego kraju – Jemenu. Pandemia pokrzyżowała plany promocyjne, dlatego dopiero teraz udało się zaprezentować utwory z albumu szerszej publiczności. Spotkanie poprowadził pomysłodawca Jazz Session – perkusista, Gniewomir Tomczyk.

Koncert został podzielony na dwie części. Setlista zawierała wyłącznie piosenki z solowego albumu artystki. Kompozycje wykonywane na żywo, w doskonałej oprawie muzycznej.

Rasm Almashan na koncercie wystąpiła z zespołem w składzie:
Adeb Chamoun – riq, darabuka, bendir, daf
Mateusz Szemraj – lutnia oud
Bartozzi Wojciechowski – gitara basowa
Adam Lemańczyk – instrumenty klawiszowe
Gniewomir Tomczyk – perkusja


Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood„. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium” oraz Orkiestrze NAXOS Milo Kurtisa. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Wschód Piękna, Jazztival, Tygiel Kultur) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR). Koniec 2019 roku przyniósł jej długo oczekiwaną autorską płytę.

Płyta wydana sumptem wytwórni Soliton została objęta patronatem naszego portalu.

Gościem specjalnym koncertu była Kayah. Artystka pojawiła się na scenie pod koniec pierwszego setu. Wspólnie została odśpiewana piosenka Im “Nin’Alu” z repertuaru Ofra Haza. Wokalistki spotkały się po raz pierwszy w tym roku, podczas Kayah & Transoriental Orchestra, który odbył się w ramach Festiwalu Warszawa Singera.

Podziel się swoją opinią ;)