O nowej EPce Panny Monroe słów kilka!

Projekt Panna Monroe powstał w 2009 roku, jako współpraca dwóch rzeszowskich muzyków: Krystiana „Krychy” Wilka oraz Bartosza „Świętego” Świątoniowskiego. Niezwykle ciekawa nazwa związana jest z ekscytacją wokalisty czarno-białym filmem z Marilyn Monroe w roli głównej. W 2010 roku formacja zadebiutowała na scenach w Polsce, zaś w następnym roku koncertowała także na Słowacji w mieście Vranov nad Topl’ou.

Po kilku latach przerwy zmienił się skład zespołu. Do Krystiana dołączył Dominik Kurek (gitara, elektronika, sample) oraz (niestety epizodycznie) Michał Pietrzniak (bas) oraz Justyna Foszcz (bas). Zmieniło się wiele – przede wszystkim zespół zaczął skręcać w stronę elektronicznego brzmienia, łączącego ze sobą elementy brit-rocka i muzyki indie, podkreślając w swoich utworach melodie i starając się kreować rozległe, muzyczne przestrzenie. Wychodząc z założenia, że lepiej mieć pełną kontrolę nad własną działalnością, zespół własnym sumptem zrealizował i wydał płytę, która zamyka pewien etap życia życia muzyków i działalności zespołu.

Minialbum „O czym są twoje oczy” został wydany 10 maja 2017 roku, więc jest to całkiem nowy krążek. Zawiera on 6 utworów pełnych rockowego brzmienia i niebanalnych tekstów. W nagraniach umieszczonych na płycie można usłyszeć inspirację muzyką zespołu Myslovitz, a potęguje to łudząco podobny głos i sposób śpiewania wokalisty przypominający Artura Rojka.

Na szczególną uwagę zasługuje utwór „Samotność”. Tekst, choć oszczędny w słowach, bardzo wymownie traktuje o trudzie samotności. Ukazuje zatracenie się i problemy związane z tym, że obok nie ma drugiej osoby. Mimo iż człowiek próbuje znaleźć rzeczy, które zapełnią jego czas, są one jedynie chwilowe i bezsensowne.

Pod poniższym linkiem można posłuchać EPki oraz zamówić, tak dla siebie, jak i w prezencie dla bliskich.

https://pannamonroe.bandcamp.com/

Lista utworów:

  1. Dziewczyna w szarawarach
  2. Atomy
  3. Ostatnie tchnienie
  4. Samotność
  5. Żuraw
  6. Życiokrady

Za projekt graficzny wydawnictwa odpowiedzialna jest Justyna Foszcz – była basistka zespołu.

Więcej informacji o zespole:

https://www.facebook.com/pannamonroe/

KONKURS!

Czy chcesz otrzymać jedną z dwóch premierowych płyt grupy Panna Monroe? Na adres muzykoholicy.com@gmail.com  napisz, dlaczego właśnie do Ciebie ma ona trafić!

Podziel się swoją opinią ;)