Opuścić dom w stylu lat 90′ ? Szczera, młodzieńcza energia od It’s July Already

“Leaving Home” to jeden z najnowszych singli krakowskiego zespołu It’s July Already. Pełen skrajnych emocji utwór mierzy słuchacza ze wspomnieniem o tytułowym “opuszczeniu domu”, które nie dla każdego musi oznaczać po prostu zamknięcie za sobą drzwi. Jakie przywitanie będzie nas czekać po powrocie?

It’s July Already nie lubi odpowiadać na pytania o to, co gra. Mówi się, że zespół inspiruje się amerykańskim folkiem i trudno temu zaprzeczyć. Ale to za mało. Bo jest w historii muzyki taki moment, w którym tenże folk w niezauważalny sposób złączył się z popem i rock and rollem. Kto wie, czy nie jest to dla It’s July Already moment najbardziej znaczący. Za to ukłony dla Dylana, The Band i Velvet Underground.

Ponad dwadzieścia lat później rozpoczął się natomiast etap, w którym dzięki otrzeźwieniu przyniesionym przez punk rock padły ostatnie bastiony zależności od dużych wytwórni i nie trzeba było już być “profesjonalistą”, by mieć zespół. W tym miejscu podziękowania dla Beat Happening i Galaxie 500.

Dodajcie do tej historii bujający rytm, Hammondy i szczyptę zdrowej melancholii. To właśnie It’s July Already.

Dokładnie tydzień temu (07.06) na ich kanale pojawił się kolejny utwór, który według mnie jest jeszcze lepszy od poprzedniego 😉 Rytmiczność mocno zapadająca w pamięć, przywołuje wrażenie dobrze znanej nam piosenki. Krótki, z ważnym przekazem (…Wherever you’ve been born, The world’s your private place…) utwór, ciekawie prezentuje ich debiutancką płytę wydaną marcu 2017 roku. I choć sama piosenka zasługuję na uwagę, to do obrazka można by było się przyczepić… Fajny pomysł na szybki obrazek na kanał YouTube, ale czy nie macie wrażenia, że wokalista nie jest do końca spójny z dźwiękiem?

Zobaczcie sami i dajcie znać w komentarzu:

Płytę “It’s July Already” pierwszy raz w wersji koncertowej prezentowano m.in. na festiwalu Tak Brzmi Miasto 2017. Grupa jest częścią kolektywu i wytwórni “Wynik Współpracy”, który zrzesza twórców, producentów i organizatorów działających zgodnie z zasadami “Do It Yourself” i “Do It Together”.

Zajrzyj po więcej:
Wynik Współpracy: www.wynikwspolpracy.pl
Innych utworów It’s July Already posłuchać można za pośrednictwem serwisów streamingowych i na YouTube.

Podziel się swoją opinią ;)