Ostatni przed premierą albumu — subtelny utwór Runforresta „Leda i Łabędź”

Premierowo, Runforrest dostarcza nam ostatni już singiel przed wydaniem albumu Rytuał. Utwór jest utrzymany w krainie czułości i delikatności, serwowanej przez krakowskiego grajka.

Leda z łabędziem to często występujący w sztuce motyw, szczególnie popularny w epoce renesansu. Ukazuje kobietę w miłosnym akcie z łabędziem. Ten motyw był często interpretowany i przedstawiany przez artystów, włączając w to m.in. Leonarda da Vinci. I taki motyw zagościł również w twórczości artysty. Patrząc na mechanikę utworu oraz jego styl, Leda i Łabędź dowodzi również, że Runforrest ma swój charakter i niepodważalny styl.

Nowy singiel Runforresta przenosi nas do krainy spokoju i harmonii, ale w jego charakterystycznym stylu, z osobistym podejściem i unikalnym twistem, omijającymi utarte szlaki. Runforrest tym utworem skręca mocno w stronę twórczości Toma Odella. Kompozycja artysty to głęboka interpretacja wcześniej wspomnianego mitu o Ledzie i Łabędziu. Artysta pod płaszczykiem metafory opowiada tak naprawdę historię dramatu młodej kobiety. A co słyszymy — jest muzycznie, ciepło, ale i dynamicznie.

Intymne brzmienie wokalu i gitary, nagrane na klasyczny mikrofon wstęgowy, splata się z chórem zimnego, cyfrowego wokodera i niepokojącymi samplami. To wszystko składa się na dobry balans. Okładka utworu sprytnie koreluje z jego tytułem, składając się na pewnego rodzaju personifikację łabędzia.

Bliskość i melancholia w tej kompozycji przywołują skojarzenia z takimi klasykami gatunku singer-songwriterów jak Nick Drake czy Jeff Buckley, którzy inspirowali nowatorskie podejście takiego artysty jak Ry X. To zdecydowanie wyjątkowe brzmienie, które zabiera słuchacza w senną podróż wzdłuż wysmakowanej liryki, splecionej nierozerwalnie z urokliwym pomrukiwaniem dźwięków gitary klasycznej.

Utwór Leda i Łabędź od Runforresta dostępny już na wszystkich serwisach streamingowych i gorąco poleca się do odsłuchu. Warto też wspomnieć, że na YouTube czeka na Was także teledysk autorstwa Grzegorza i Bartka Łachów.

Przy okazji, przypominamy, że i Ty możesz dołączyć do nadchodzącego Rytuału podczas tegorocznej trasy koncertowej.

12.04 Wrocław, TONY
13.04 Warszawa, Chmury
14.04 Łódź, Wooltura
19.04 Kraków, Alchemia
11.05 Poznań, Scena na Piętrze

Bilety do kupienia na GoOut.


Runforrest to pseudonim artystyczny krakowskiego singer- songwritera Grzegorza Wardęgi, którego pełne osobistych historii piosenki urzekają emocjonalnością i intymnością. Od 2017 roku nieprzerwanie tworzy, współcześnie razem z Kopim, a ich styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki. Wydane dotychczas trzy EP zaprowadziły Runforresta na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, w Polsce, jak i za granicą. Współpracował z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, Pepe. czy Lor. Grzegorza można złapać również na portalach społecznościowych: FacebookInstagram.

Fot. materiały prasowe

Podziel się swoją opinią ;)