P.UNITY zagra koncert w radiowej Czwórce

W piątek 19 października br. w radiowej Czwórce wystąpi zespół P.UNITY. Koncert będzie transmitowany na żywo w audycji „Będzie Głośno!” po godz. 18.00.

P.Unity to niezwykła fuzja funku, soulu, jazzu, psychodelii i rapu. Zespół ma na swoim koncie szereg niezapomnianych koncertów, owocną współpracę z Michałem Urbaniakiem oraz kilka mniejszych wydawnictw (m.in. EPka „Mango”). Koncert P.Unity w radiowej Czwórce związany jest z premierą debiutanckiej płyty zespołu – „Pulp”. Album ukazał się 5 października br. i zawiera 12 utworów. Pierwszym singlem z płyty jest „Milk”, który jest zarazem oryginalnym intrem do świata P.Unity.  Płyta nagrana została w pełnym 10-cio osobowym składzie zespołu.

– P.Unity od zawsze funkcjonuje w mojej głowie jako zespół koncertowy. Graliśmy na żywo przez wiele lat nie mając na koncie żadnego wydawnictwa i chociaż szło to całkiem nieźle, to oczywiste było dla nas, że bez nagrań nie jesteśmy w stanie dotrzeć do szerszej publiczności. Zrobiliśmy EPkę, ale zewsząd słychać było: „To kiedy album?”. Album już jest, pracowaliśmy nad kompozycjami i nagraniami około półtora roku. Nie ma żadnego gatunkowego klucza, bo nigdy się czymś takim nie kierowaliśmy. P.Unity to soul, jazz, psychodeliczny rock, rap, elektronika… tylko bez zbędnego nazywania i dzielenia na przegródki. To co poczujesz w lędźwiach to Funk i zrobimy wszystko, żeby utrzymał Cię w ruchu. Zawsze graliśmy P.Unity i P.Unity zagramy w Czwórce – informuje Jędrzej Dudek, wokalista zespołu.

Koncert w audycji „Będzie Głośno!” rozpocznie się po godz. 18.00. Gospodarzem wieczoru będzie Damian Sikorski. 

– Jeśli można powiedzieć o jakimś zespole w Polsce, że jest jedyny w swoim rodzaju –  to z pewnością do tego grona należy P. Unity! Formacja, która dzieli jedną scenę z Michałem Urbaniakiem – to mówi samo za siebie! Z żywą legendą nie gra byle muzyk. Koncerty P.Unity to podróż w kosmosie! Zresztą sami się przekonajcie w piątek 19 października po godzinie 18. Słuchajcie Czwórki! – podsumowuje Damian Sikorski, prowadzący audycję „Będzie Głośno!”.

***

P.Unity to dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Zainspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament/Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki – od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych wokół labelu Brainfeeder. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.

Czwórka zaprasza do słuchania koncertu P.Unity 19 października br. po godz. 18.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.