Marta Zalewska wygrała konkurs „Będzie Głośno!” i wyda płytę z Radiową Czwórką

W piątek 12 października br.  w audycji „Będzie głośno!” ogłoszono laureata konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Zwycięzcą tegorocznej edycji została Marta Zalewska – multiinstrumentalistka i wokalistka, która w nagrodę wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, a także zagra koncert w studiu Czwórki. Jury konkursu wyróżniło również zespół Szpilersi i duet Pomponika, natomiast Nagrody od Stowarzyszenia Autorów Zaiks otrzymał duet Pomponika i wokalistka Aga Czyż. 

 To już druga odsłona konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”, który trwał  od 2 sierpnia br.  do 14 września br.  Wzięło w nim udział aż 169 Artystów, którzy zgłosili ponad 1000 piosenek w niemal wszystkich gatunkach muzycznych: od rocka, popu, przez electro pop, metal, grunge, reggae, folk, hip hop, klasyka, disco, na muzyce instrumentalnej kończąc. Jury w składzie: Hanna Dołęgowska – Dyrektor Redaktor Naczelny Czwórki Polskiego Radia, Eryk Sarniak – Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Jacek Kruczek – Szef Redakcji Muzycznej Czwórki, Damian Sikorski – dziennikarz muzyczny, prowadzący audycję „Będzie Głośno”, Karina Terzoni – dziennikarz, wydawca audycji „Będzie Głośno!”, nagrodę główną przyznało Marcie Zalewskiej – wokalistce, kompozytorce, autorce tekstów i multiinstrumentalistce.

– Marta Zalewska cieszy się muzyką, to słychać już na początku. Korzystając z tego, co najlepsze w historii muzyki, tworzy nowoczesne utwory. Jest przestrzeń, jest radość wspólnego grania. My mamy radość wydając jej płytę – uzasadnia decyzję Hanna Dołęgowska Dyrektor Redaktor Naczelny Czwórki Polskiego Radia.

Dzięki wygranej „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” Marta Zalewska wyda debiutancką płytę z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego, nagra profesjonalny teledysk do utworu z płyty,  weźmie udział w sesji zdjęciowej promującej materiał muzyczny, zagra koncert w radiowej Czwórce, który będzie transmitowany na antenie stacji, a także otrzyma specjalny pakiet promocyjny na antenie Czwórki i w social mediach.

– Płyta Marty Zalewskiej właściwie od pierwszego utworu nie pozostawia wątpliwości – całość brzmi jak album gotowy do wydania, nagrany przez świadomych artystów gotowych na taki krok. Utwory są skrojone pod głos Marty Zalewskiej, która pokazuje w nich pełne spektrum możliwości: wokal ma potężny i wie jak z niego skorzystać. Dwanaście utworów stanowią całość i aż bije z nich profesjonalizm. Praktycznie nie ma tu miejsca na nudę, dopracowany jest każdy szczegół. Istotne dla mnie było też samo brzmienie płyty, które choć nieco wygładzone to po prostu pasuje do stylistyki i utwierdza w przekonaniu kto powinien wydać płytę z „Będzie Głośno” – dodaje Eryk Sarniak z Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Zalewska jest liderką czteroosobowego zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze elektrycznej oraz akustycznej. W swoim debiutanckim materiale płytowym nagrała większość instrumentów (gitary, część gitar basowych, skrzypce, altówkę, fidel, fortepian, instrumenty perkusyjne i inne). Muzyczne zainteresowania Marty są bardzo szerokie jednak najbliższe są jej brzmienia ulubionych artystów epoki dzieci-kwiatów takich jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Spencer Davis Group czy Blood, Sweat & Tears.

– Dla mnie Marta to Jimi Hendrix w kobiecym wydaniu. W jej piosenkach jest zawarte to co w muzyce rockowej najważniejsze – mocny wokal, gitarowe riffy, solidny grunt w postaci sekcji rytmicznej, melodie które będą nucić wszyscy. Laureatka drugiej odsłony konkursu “Wydaj płytę z Będzie Głośno” to niezwykle charyzmatyczna postać, wulkan energii, czystej krwi rock and roll w kobiecym wydaniu. Jej debiutancki album zapisze się w historii  jako jeden z najważniejszych krążków muzyki rockowej 2018 roku – podsumowuje Damian Sikorski dziennikarz muzyczny i prowadzący audycję „Będzie Głośno”.

Premierę debiutanckiej płyty Marty Zalewskiej i koncert promocyjny na antenie Czwórki zaplanowano na grudzień 2018 r. Oba wydarzenia poprzedzi duża kampania promocyjna.

Jury konkursu wyróżniło także zespół Szpilersi oraz duet Pomponika, którzy w nagrodę zagrają koncerty w radiowej Czwórce z transmisją na antenie. Koncerty planowane są na grudzień 2018 r. i styczeń 2019 r.

Specjalne wyróżnienia przyznało Stowarzyszenia Autorów Zaiks, w którego skład jury wchodzili Tomek Lipiński i Rafał Bryndal, które otrzymał duet Pomponika – za muzykę oraz Aga Czyż – za tekst.

Polskie Radio Czwórka zaprasza do wysłuchania podcastu audycji „Będzie Głośno!” z dnia 12 października br., w którym Damian Sikorski ogłosił wyniki konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”, a jego gościem była laureatka – Marta Zalewska: https://bit.ly/2RL9Iq7

Podziel się swoją opinią ;)