[FOTORELACJA] Magiczny koncert Lor w Klubie Studio

Koncert inny niż wszystkie, same hity hitów, ponadprzeciętna wrażliwość połączona z kabaretową satyrą. Taki jest zespół Lor, taki był czwartkowy koncert. Zapraszamy do zerknięcia w krótką fotorelację!

Żeńska grupa muzyczna Lor pochodzi z Krakowa. Jej skład obecny tworzą Julia Skiba (muzyka, pianino), Paulina Sumera (teksty), Jagoda Kudlińska (śpiew) i Julia Błachuta (skrzypce). Zespół powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu “Ogród Szczęśliwych Zmarłych” Friedricha Hundertwassera Paulina i Julia Skiba stworzyły pierwszą piosenkę — The Garden of Happy Dead People. Dziewczyny były wtedy w III klasie gimnazjum. Do zarejestrowania utworu potrzebowały głosu i dodatkowego instrumentu. Wokalistką została Jagoda (z którą dziewczyny poznały się przez Facebooka).

Już po pierwszej wspólnej próbie wszystko zaczęło się układać w całość. Jako ostatnia do składu dołączyła Julia Błachuta, odpowiadająca za dźwięki skrzypiec, które idealnie dopełniają konwencji ich twórczości. Trochę więcej o ich synergii, kobiecej wspólnocie, a także manifestach młodości możecie znaleźć w innym artykule.

Na koncert zawitali również nauczyciele oraz wychowawcy dziewczyn, którzy mocno wspierali transparentami oraz samą swoją obecnością. Niewątpliwie, okazało się to ważnym punktem tego wieczoru dla zespołu, który zdawał się nie być przygotowanym na aż taką niespodziankę. Supportem dla Lor była grupa CHŁODNO, która pomimo swojej nazwy, z dużą skutecznością, rozgrzała publiczność! tym bardziej że wybrzmiał wszem wobec skoczny utwór Tańcz(my). Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z minionego wydarzenia:

Zdecydowanie tego typu koncerty można zaliczyć do przegródki “do zapamiętania”. Lor podczas swoich występów poruszają muzyką — zarówno dźwiękami gitary, ukulele, skrzypiec, pianina, jak i głosem. Dodatkowo “wodzirejska” rola Pauliny sprawia, że zespół staje się bliższy publiczności, z którą relacje przypominają — relacje koleżeńskie. Koncepcja wesela, albo raczej POPRAWIN, była w całości zachowana i podtrzymywana przez stroje dziewczyn, muzykę weselno-popularną puszczaną w przerwach, a także licznymi weselnymi kreacjami, prezentowanymi przez ich fanów.

Podczas czwartkowego (07/03/2024) koncertu w Klubie Studio słyszeliśmy wiele żartów oraz anegdot na temat początków powstawania zespołu, a także żartów sytuacyjnych oraz przypadkowych (moje ulubione!). Reasumując powyższe wydarzenie — następna jest Warszawa i nie ma co się zastanawiać drodzy czytelnicy!

fot. Natalia Kocoł

Podziel się swoją opinią ;)