Patrick the Pan – Po świetle (wiem, że znów jest 4:00)

Od autora o piosence:
Przez długi czas nosiłem w głowie pomysł na ten numer, który wydawał mi się być kompletny. Miałem jasny obraz tego, jak chciałem, żeby ta piosenka brzmiała. Miały być nagrane gitary, dużo gitar, żywa perkusja i cała ta energia. Kiedy przyszedł czas produkowania, okazało się, że ten plan zupełnie nie działa. Po trzech dniach walki z instrumentami i dźwiękami, poczułem, że to, co tworzę, jest całkowicie na opak. Czułem, że to, co zapętlało się w mojej głowie przez ostatni czas, to jednak nie to. W momencie pracy nad piosenką, zakupiłem do studia nowy syntezator. Wtedy wpadła mi do głowy spontaniczna myśl: “A co, jeśli zrobię całą tę piosenkę tylko na nim?”. Sukces. W ciągu zaledwie dwóch dni, kierując się tą myślą, udało mi się stworzyć ostateczną wersję utworu – zupełnie inaczej, niż sobie to wyobrażałem na początku.

Tekst piosenki kiełkował we mnie tak naprawdę przez ostatnich parę lat – był tam wciąż i dojrzewał. To zlepek różnych przemyśleń i stanów, które myślę, że towarzyszą nie tylko mi. Uczucie zagubienia, rezygnacji i rozczarowania życiem codziennym coraz częściej jest stałym elementem obecnych czasów. Żyjemy w świecie, w którym niespełnione marzenia to chleb powszedni, a poczucie pułapki i desperacji w poszukiwaniu wyjścia z tego stanu często wydaje się nam być nieosiągalne. ‘Po świetle (wiem, że znów jest 4:00)’ to swoista oda do poczucia ulgi, pokazująca, że nie jesteśmy sami w naszych codziennych zmaganiach i wynikających z nich bezsennych nocach.

Utwór dostępny na wszystkich platformach streamingowych: https://adm.ffm.to/poswietle

O Patrick the Pan
Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta pochodzący z Krakowa. ,,Self-made man. jest nie tylko tekściarzem i kompozytorem, ale i cenionym producentem. Wydał 4 albumy, koncertował na Open’erze, OFF Festiwalu czy Męskim Graniu.
Choć artysta, jak sam śpiewa “od techno woli ciszę i jazz”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Umiejętnie balansuje na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego grania.
Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery.

Kiedy nie występuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadło.
Współpracował między innymi z Darią Zawiałow, Andrzejem Smolikiem, Ralphem Kaminskim, Dawidem Tyszkowskim, Pauliną Przybysz, Kaśką Sochacką, Meek Oh Why’em, czy Misią Furtak.

25 czerwca  2021 roku ukazał się czwarty już album artysty pt. “Miło Wszystko”. Płyta przyniosła artyście wyróżnienie w postaci nominacji do Odkryć Empiku 2022.

Social media artysty:
FB: https://www.facebook.com/patrickthepan    
Instagram: https://www.instagram.com/patrick_the_pan/  

Podziel się swoją opinią ;)