[PATRONAT] Reflektor debiutuje albumem „TĘTNO 92/95”

„TĘTNO 92/95” to kolejny projekt w 2022 roku, nad którym nasz portal objął patronat. Duet reflektor z początkiem kwietnia zaprezentował swój debiutancki album, którym z pewnością przypadnie do gustu miłośników pop-rocka.

Debiutancki album projektu Reflektor „Tętno 92/95” ukazała się 7 kwietnia 2022 roku. Na krążku znajduje się 10 utworów, utrzymanych w stylistyce synthpopu, z elementami pop-rockowymi. Autorem muzyki jest Łukasz Wierzchosławski, natomiast wokalistą i autorem tekstów Mateusz Michalski. Płyta została wyprodukowana przez Michała Wrzosińskiego, zaś wydawcą jest Popcorn Records. Single, które promują debiutancki album to: „Reisefieber”, „Niby nic”, „Od razu”, „Triumf” i „Fantazje”. Ten ostatni ukazał się w dniu premiery płyty.

Ten projekt dojrzewał w nas od jakiegoś czasu. Wzajemnie dzieliliśmy się naszym spojrzeniem na świat, muzyką, tekstami. Okazało się, że to wszystko doskonale się uzupełnia, tworzy nieokreśloną głębię, niekiedy mroczną, podszytą niepokojem, niekiedy nostalgiczną. Na tym gruncie powstaje pole do przemyśleń. Chcemy, żeby zamiast nas przemawiała nasza muzyka i teksty, z którymi najlepiej trochę się oswoić i spróbować wyniknąć w to, co kryje się pod spodem. Mamy nadzieję, że odkrywanie tych muzycznych i znaczeniowych warstw przyniesie naszym odbiorcom przyjemność” – mówią członkowie Reflektora.

Tracklista albumu „Tętno 92/95”:

Triumf

Ból i blask

Reisefieber

Od razu

Bałagan

L.O.V.E.

Niby nic

Fantazje

Tyle prawd

Do biegu gotowi


Reflektor to duet założony przez gitarzystę i twórcę muzyki Łukasza Wierzchosławskiego oraz wokalistę i autora tekstów Mateusza Michalskiego. Jest to debiutancki projekt, który wnosi na polską scenę alternatywną powiew świeżości. W warstwie muzycznej dominuje elektronika i synthwave’owe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 80 i 90. Obecne są także żywe gitary oraz elementy pop-rockowe. Twórczość Reflektora to efekt połączenia dwóch wrażliwości i wypadkowa inspiracji płynących jednakowo z własnych doświadczeń, jak i wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Debiutancki album zespołu „Tętno 92/95″ to materiał eklektyczny, który łączy w sobie zarówno cięższe, jak i lżejsze brzmienie.

Podziel się swoją opinią ;)