[PATRONAT] SMYK FEST 2020 z Viki Gabor na czele już w niedzielę

SMYK FEST – największy charytatywny koncert w Małopolsce znów zagra w Myślenicach! Już w niedzielę 30 sierpnia 2020 r., odbędzie się w nieco innej formie niż zwykle, bo online koncert SMYK FEST im. Kacperka Chodurka.

Transmisja online koncertu na kanale: www.facebook.pl/smykfest

Dla Smyków zagrają: Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Wojciecha Kwiatek, Humam Ammari, Krzysztof Iwaneczko i Viki Gabor!

Główną gwiazdą festiwalu w tym roku jest Viki Gabor / fot. materiały promocyjne

Wydarzenie poprowadzą: Julia Kamińska, Kamila Piwowarska (@milabyli) oraz Konrad Pondo.

Pomóż Smykom już dziś! Wpłać dowolną darowiznę – mBank: 70 1140 2004 0000 3202 7771 7959 (Fundacja Akuratna), w tytule przelewu wpisz Pomoc Smykom 2020.

100% zebranych środków trafi na cel pomocy naszym SMYKOM!

Zapraszamy także do licytacji wyjątkowych przedmiotów na Allegro Charytaywni: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-akuratna/cele/smyk-fest-pomoc-chorym-dzieciom-z-malopolski

Koncert dedykowany jest dwóm podopiecznym fundacji. / fot. materiały promocje

W tym roku koncert dedykowany jest dla:

HANIA GRZECHACKA

Mieszkanka Myślenic. Hania jest jedyną osobą w Polsce i 15-tą na świecie ze zdiagnozowaną mutacją genu CACNA 1S. Lekarze z całego świata wiążą tę mutację z chorobą miopatia. Dziewczynka jest wiotka osiowo, nie połyka, jest karmiona przez zgłębnik tzw. Pega. Nie trzyma głowy, nie siedzi. Rehabilitacja Hani daje już pierwsze pozytywne efekty, dlatego musimy zapewnić jej ciągłość rehabilitacji. Miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji dziecka to ponad 5 tysięcy złotych. Dodatkowo Hania potrzebuje specjalistycznego sprzętu (koflator, wózek i theratogs), którego łączny koszt to 41 tysięcy złotych.

KAROLINKA PALACZ

Mieszkanka Limanowej. Karolinka urodziła się w 2009 roku z zespołem Downa i chorym sercem. W 5 tygodniu życia wystąpiły u niej pierwsze ataki padaczki, a w 4 miesiącu życia przeszła operację serca. Dziewczynka urodziła się również z wiotkością mięśni, przez co wymaga ciągłej rehabilitacji. W lutym 2020 r. Karolinka zachorowała na ostrą białaczką limfoblastyczną. Od tej pory przebywa w szpitalu w Prokocimiu. Dziewczynkę wkrótce czeka przeszczep, a następnie długie i kosztowne leczenie i rehabilitacja.  W ocenie lekarzy koszt leczenia i rehabilitacji to około 120 tysięcy złotych.

Organizatorami koncertu są Fundacja Akuratna oraz Stowarzyszenie Sportownia.

Głównymi Partnerami wydarzenia są:

Fundacja Orlen, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Pan Jarosław Szlachetka, Sport Myślenice, AS Garnitex oraz: Stalmika, PSB Mrówka, Galeria Myślenicka, Drukarnia Grafipack, Remar – Marek Bizoń.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zbiórka Publiczna zatwierdzona przez Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji o nr: 2020/2120/OR

Podziel się swoją opinią ;)