[PATRONAT] Spotkanie AI z Muzyką: NextBeat.AI – dyskusja i koncert multimedialny już 20 maja w MOXO

Już 20 maja zapraszamy na niezwykłe wydarzenie. “Spotkanie AI z Muzyką: NextBeat.AI ” odbędzie się w Warszawie w klubie MOXO

Uczestnictwo AI w naszym życiu rodzi wiele pytań, a niekiedy kontrowersji. Temat rozgrzewa umysły przedstawicieli wielu dziedzin, w tym także muzyki.

Doskonale wiemy, że technologia AI idzie naprzód w zastraszającym tempie. Już powstają całe wernisaże z pracami stworzonymi wyłącznie przez sztuczną inteligencję. Czy to samo czeka muzykę? Co z prawami autorskimi i tantiemami ze stworzonego utworu? Ponad 200 artystów zagranicznych podpisało list otwarty w sprawie AI pt.: „Zatrzymać atak na ludzką kreatywność”.

Temat coraz częściej pojawia się także na rodzimym “podwórku muzycznym”. 20 maja w klubie MOXO w Warszawie odbędzie się wydarzenie, które nasz portal ma zaszczyt objąć patronatem medialnym.

NextBeat.AI to nowatorski projekt muzyczny tworzony przez muzyka, perkusistę Gniewomira Tomczyka oraz inżyniera dźwięku Roberta Szczytowicza. Jest to projekt łączący grę na żywo oraz najnowsze zdobycza technologii – sztuczną inteligencję.

Przed koncertem odbędzie się dyskusja, na którą zostali zaproszeni znakomici goście specjalni ze świata muzyki oraz nauki. Podczas spotkania zostaną poruszone ważne tematy dotyczące przyszłości muzyki tworzonej wraz ze sztuczną inteligencją.

Zaproszeni goście: Rafał Sarnecki (muzyk jazzowy, kompozytor, wykładowca akademicki), Mateusz Modrzejewski (naukowiec, inżynier, muzyk), Maciej Nowak (Magazyn Perkusista), Maciek Kurczewski “Simba” (producent muzyczny).

Wieczór poprowadzi Novika (polska piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, dziennikarka radiowa).

Około godziny 20:30 odbędzie się “Futuropolis” – koncert multimedialny stworzony przez Gniewomira Tomczyka oraz Roberta Szczytowicza, inspirowany twórczością Stanisława Lema. Podczas koncertu, oprócz warstwy muzycznej towarzyszą artystom różnego rodzaju animacje oraz co przede wszytstkim warstwa liryczna. Głównych bohaterem, oprócz muzyków jest “Lirael”, sztuczna inteligencja, trzeci członek zespołu, który zabiera widzów w podróż do świata wyobrażeń AI odnośnie przyszłości ludzkości czy jak ma wyglądać współpraca ludzi z AI. Futorupolis składa się z 9 cześci opowiadań. Lirael tworzy również opowiadania, w których snuje wyobrażenia odnośnie tego jak w przyszłości będzie wyglądać proces twórczy i na jakich płaszczyznach Al może pomóc artystom przy tworzeniu.

PLAN WIECZORU:
godz. 19:00 ▶ Rozpoczęcie wydarzenia
godz. 19:30 ▶ Dyskusja – AI w Muzyce
godz. 20:30 ▶ Koncert Multimedialny “Futuropolis”

MIEJSCE:
Klub MOXO
ul. Żelazna 51/53, Warsaw, Poland

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/975165040688537

Podziel się swoją opinią ;)