Pierwsza edycja Edison Festival- taste the music już w lipcu

Edison Festival- taste the music to nowość w rodzinie festiwali, ale fani tego typu imprez od razu powinni przyjrzeć się temu wydarzeniu, między innymi ze względu na fantastycznych gości, którzy wystąpią podczas dwudniowych koncertów pod gołym niebem w Baranowie.

W przedostatni lipcowy weekend (21-22.07.2018) nad Jeziorem Kierskim miejsce będzię miało niebywałe święto polskiej muzyki, podczas którego oprócz występów najpopularniejszych artystów muzycznych takich jak Ania Dąbrowska czy Kortez uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć również muzyków, których kariera dopiero się rozpoczyna. Bovska, Kasia Lins, Rosalie oraz Lor to gwiazdy, które również wystąpią podczas Edison Festival.

Pierwszego dnia wystąpi wszystkim dobrze znana Ania Dąbrowska, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów oraz członkini Akademii Fonograficznej ZPAV, która w swojej krarierze zdobyła aż pięciokrotnie szczyt listy sprzedaży OLiS, pięć z sześciu wydanych przez nią płyt pokryło się platyną, a krążek “Dla naiwnych marzcieli” osiągnął status podwójnej platyny. Dąbrowska jest dziewięciokrotną laureatką nagrody Fryderyk, do której w sumie była nominowana aż 34 razy. Artystka 10 listopada 2017 roku wydała krążęk pod tytułem “The Best of” na którym znajdziemy największy przeboje, takie jak “Tego chciałam”, “Charlie, Charlie”, “Nigdy więcej nie tańcz ze mną” czy singiel promujący to wydawnictwo “Z Tobą nie umiem wygrać”.

Drugą gwiazdą sobotniego koncertu będzie Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek, która w 2016 roku swoim debiutanckim albumem “Katktus” zyskała miano Debiutu roku. Wokalistka gościła na scenach największych festiwali w Polsce takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Ma na swoim koncie nominację do Fryderyka oraz MTV EUROPE MUSIC AWARD.

Tego dnia wystąpi również Rosalie. Artystka wykonuje muzykę w stylu współczesnego R&B. W tym roku również została wyróżniona nominacją do Fryderyka. W styczniu tego roku wydała swój debiutancki album pod tytułem “Flashback”, natomiast w lutym została laureatką nagrody Sanki 2018 jako nadzieja polskiej muzyki. Występowała między innymi podczas Enea Spring Break oraz Open’er Festival 2017.

Gwiazdą drugiego dnia będzie artysta, odpowiadający za jeden z największych sukcesów muzycznych ostatnich lat. Mowa tu oczywiście o Kortezie, który najpierw szturmem zdobył miliony serc podwójnie platynowym albumem “Bumerang”, by dwa lata później podnieść samemu sobie jeszcze wyżej postawioną poprzeczkę płytą “Mój dom”.Trasa promującą to wydawnictwo w mgnieniu oka została całkowicie wyprzedana. Singiel “Dobry moment” został wyróżniony Fryderykiem a na You Tube ma już ponad 6 milionów wyświetleń.

Kasia Lins to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka oraz pianistka w jednej osobie. W lutym na półki sklepowe trafił jej debiutancki krążek pod tytułem “Wiersz ostatni”. Artystka tym materiałem udowodniła, że jakiekolwiek zaszufladkowanie jej twórczości nie wchodzi w grę. Płyta przepełniona nostalgią, ale i niesamowitą odwagą i świadomością intryguje od pierwszych dźwięków.

 Na koniec pora na grupę Lor, składającą się z czterech nastolatek z Krakowa: Julię Skibę (komponuje i gra na pianinie), Paulinę Sumerę (autorka tekstów), Jagodę Kudlińską (śwokalistka) i Julię Błachutę (gra na skrzypcach). Dziewczyny wykonują muzykę z gatunku folk, nastrojową i klimatycznąm dzięki brzmieniu pianina i skrzypiec. Występowały podczas takich festiwali jak Enea Spring BreakOrange Warsaw Festival, OFF Festival, Slot Art oraz Soundrive.


Line-up pierwszej edycji tej imprezy już robi ogromne wrażenie, mieszanka znanych muzyków, z debiutującymi to idealna okazja na posłuchanie ulubionych piosenek i poznanie nowości, dlatego warto uczestniczyć w tym festiwalu i śledzić jego rozwój w przyszłych latach!

Bilety do nabycia na stronie:
https://www.eventim.pl/eventseries/2177814/?affiliate=GTP


Zajrzyj po więcej:

FB: Ania Dąbrowska
Bovska
Rosalie.
Kortez
Kasia Lins
Lor

Podziel się swoją opinią ;)