Pierwszy singiel duetu Jaśmin

“Zapukała do mnie miłość” to pierwszy singiel zespołu Jaśmin. Dotyka on rzeczy trudnych. Opowiada o naszych największych obawach, o podjęciu decyzji, o ryzyku i o walce z samym sobą.

Boimy się czegoś nowego – jak się  skończy, co z nami zrobi, czy nas sponiewiera, czy możemy ryzykować. Miłość, pasja, zaangażowanie – zawsze łączy się bólem, czy chodzi o wspinanie się w wysokich górach, czy o burzliwy związek na nizinach. Trochę z tym jest jak ze skokiem na bungee – nie da się skoczyć bez stanięcia nad przepaścią. To, co rozkwita, kiedyś zwiędnie – ale właśnie dlatego trzeba być tu i teraz i mocno tego doświadczać.

“Zapukała do mnie miłość” to piosenka, która jest od nas wsparciem dla wszystkich dziewczyn, które mają siłę tworzyć coś nowego i chcą zdobywać świat – bo nawet gdy czasem coś umiera, robi się miejsce na coś nowego.

Jaśmin to projekt dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, który rozkwitł na początku 2021 roku. Dziewczyny połączyły swoje kobiece siły i po paru latach współpracy stworzyły zespół Jaśmin.

Jaśmin / fot. materiały promocyjne

Jaśmin to subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się tu z różnymi barwami głosu Agaty.

Jaśmin wywodzi się z przyjaźni. Agaty i Karolina zaprzyjaźniły się na drodze do przedszkola swych córek, i tak od słowa do słowa – najpierw wspólnie zaczęły występować w zespole, potem Agata wydała płytę ‘Katapulty” z piosenkami Karoliny, a teraz stworzyły własny zespół, w którym wspólnie szukają harmonii i…. nadal się przyjaźnią.

Podziel się swoją opinią ;)