Pierwszy singiel nity – Wars to mocne wejście nowej artystki Kayaxu

nita śmiało prezentuje swój pierwszy utwór z nadchodzącej płyty, w którym możemy wraz z nią przejść się po różnych kondygnacjach ludzkich osobowości zebranych we wnętrzu pociągowego Warsa.

Wars to z jednej strony opowieść o ludzkich kontrastach z perspektywy młodego człowieka, który dostrzega różnice międzyludzkie oraz dysonanse współczesnego świata osadzone w znanej scenerii, a z drugiej strony – metafora życia. Nie brak w tej opowieści pewnego rodzaju szorstkości i surowości formy, jednak jest to zabieg istotny zdaniem artystki, w kontekście skłonienia słuchacza do refleksji. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Sary Faruque. nita w teledysku napotyka się na wiele historii, które zebrane w całość tworzą zbiór pełen sprzeczności, gorzkich schematów, niedomówień, a także zupełnej beztroski. Artystce towarzyszy postać kucharki, na pozór znudzonej, sprawiającej wrażenie – że nic w życiu jej już nie zaskoczy – okazuje się jednak, że jest inaczej.

Artystka wypowiedziała się na temat pierwszego utworu:

Długo czekałam, żeby móc podzielić się z Wami moim najnowszym singlem! „Wars” zaczyna nowy rozdział mojej twórczości i niezwykłą przygodę. Do piosenki podeszłam konceptualnie, by całość tworzyła wspólną historię. Chciałam, aby tekst odzwierciedlał polską rzeczywistość, z którą jesteśmy ściśle związani i do której jesteśmy bardzo przywiązani. Wszystkie sytuacje, które przedstawiłam w piosence, traktowałam z lekką dozą ironii, a jednocześnie zostawiłam przestrzeń dla słuchacza na własną interpretację. W pracy z Bartkiem nad produkcją muzyczną zależało nam, by muzyka była spójna z tekstem i stworzyła całość, która zapewni słuchaczom wycinek ze wspólnej podróży w tytułowym Warsie. Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które zaangażowały się w powstanie klipu w szczególności Sarze, która idealnie wczuła się w klimat i pokazała swoją wizję na obrazie. A wam kochani życzę miłego odbioru! ❤️

Nita o utworze

Teledysk został zrealizowany w przestrzeni Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Za muzykę odpowiada nita oraz Bartek Marszałek, autorem tekstu jest nita. Za produkcją stoi Bartek Marszałek. Mix & Mastering to dzieło Rafała Smolenia. Za reżyserię odpowiedzialna jest Sara Faruque, całość ukuta w barwach wytwórni Kayax.

Zachęcamy do odsłuchu!

Podziel się swoją opinią ;)