Dom i Karrot Komando zaprezentowali kolejny klip z płyty Dom – San Pedro

Płyta Dom narodziła się ze sztuki Królowa Śniegu. Rytuał rozmrażania serc. Kolejnym etapem scalania albumu okazał się klip do San Pedro, który przenosi nas do miłosnego rytuału w samym sercu lasu.

Nad projektem artystycznym kierownictwo muzyczne objął Bartosz Weber, za część tekstową odpowiada zaś Aleksandra Cieślak. Ten teatralno – muzyczny twór wydał na świat kolejny teledysk, scalający utwór San Pedro, w którym zabrała głos Gaba Kulka. Jak utrzymują autorzy tego wielobarwnego projektu, powstał on z protestu i niezgody na powszechniejącą polaryzację społeczną oraz łamanie praw kobiet. Zaczęło się od spektaklu, grupy marzycieli zebranych w Szklanym Domu w Warszawie, gdzie kilka prywatnych mieszkań zamieniono w scenę artystyczną, a także odprawiono ważny rytuał, będący urzeczywistnieniem pokojowych manifestacji jego autorów.

Na płytę składa ogólnie dziewięć utworów, zaśpiewanych przez: Maniuchę Bikont (Niebo, Tęcza, Granica), Gabę Kulkę  (Noc, San Pedro), Natalię Przybysz (Dom), Joannę Halszkę Sokołowską (Bałwan, Granica), Czesława Mozila (Produktywność) oraz Olgę Mysłowską (Zapomnieć). 

W utworze San Pedro, w towarzystwie delikatnych chórków, śpiewa Gaba Kulka, którą zobaczyć można również w teledysku. Wokalistka ukazuje się w roli przypadkowej bywalczyni kawiarni, w gąszczach zieleni tańczą Anna Juniewicz oraz Wojciech Matejko. Utwór, jest w naszej ocenie, oazą spokoju, w której można aż umrzeć z miłości. Teledysk zgrywa się z melodyjnym głosem Gaby, przeważa obraz lasu, rytualnych spojrzeń, zauroczenia naturą i tym co nieznane, a także ludzką niedoskonałością, w której objęciach skąpani są tancerze.

Album można kupić za pośrednictwem sklepu Karrot Komando: KLIK

Podziel się swoją opinią ;)