Piosenki z życia wzięte, czyli ciekawy projekt muzyczny Joanny “PiNuty” Cholewy

Wydawać by się mogło, że piosenki mogą być wyłącznie o miłości. Nic bardziej mylnego! Dowodem na to jest projekt muzyczno-radiowy Joanny “PiNuty” Cholewy.

PiNuta to solowy projekt Joanny Cholewy, znanej szerzej ze współpracy z zespołem Girls on Fire, który w 2013 roku zasłynął w programie X Factor (finalistki), a w 2018 r. wygrała Debiuty w Opolu piosenką „Siła Kobiet”. Obecnie Joanna jako PiNuta koncertuje z własnym projektem. Mieszkańcy Wrocławia mogą także słuchać Joanny w lokalnej rozgłośni radiowej, gdzie artystka pokazuje swoje nieco inne, bardziej publicystyczne oblicze.

W niektóre piątkowe popołudnia w Radio RAM Joanna razem z pianistą Tomaszem Baselem tworzy zupełnie nowy utwór z tekstem o aktualnych sprawach. “Od skoku inflacji zwiększam ilość medytacji”, “Nie pomaga na sen proszek, gdy mam kupić ekogroszek”, czy “Ręką ciężką i leniwą tankuję złote paliwo”, to tylko mała część tego, co powstało na antenie wrocławskiej rozgłośni.

Za sprawą słuchaczy i samej radiostacji w czwartek 19 stycznia odbył się koncert w ramach RAM Session, podczas którego wybrzmiały wszystkie kompozycje stworzone w eterze. Tego wieczoru dla publiczności i radiosłuchaczy wystąpili: PiNuta w składzie: Joanna Cholewa i Tomasz Basel oraz: Taras BackovskyŻenia Betliński i Mateusz Maniak.

Podziel się swoją opinią ;)