Piotr Zioła wraca po 6 latach! Posłuchajcie “Wariata”

W ubiegły piątek miejsce miała premiera drugiego albumu Piotra Zioły, który wrócił po ponad 6 latach. „A co, jeśli nie ja jestem tutaj WARIATEM?” – pyta artysta w tytułowym utworze  ze swojej drugiej płyty, który jako singiel trafił właśnie do stacji radiowych.

Do sieci trafił również klip do singla „Wariat”, będący odniesieniem do filmu Romana Polańskiego „Wstręt”, poruszającego temat wyobcowania, podejrzliwości wobec otoczenia i zmagań ze sobą. Obraz do piosenki to swoisty kolażowy remake, estetyczny hołd i (nie)śmiałe mrugnięcie okiem w stronę twórczości Polańskiego.

Wydawnictwo zapowiadają też trzy wcześniejsze single: „Błysk”„Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez” i „Prąd” z pełnymi symboliki teledyskami, które współtworzył sam artysta jako reżyser i scenarzysta.

Piotr na swojej drugiej płycie zabiera nas w podróż, dzięki której odkrywamy co się u niego działo przez ostatnich kilka lat, kiedy to niespodziewanie zniknął ze sceny. Każdy z utworów w subtelny sposób opisuje doświadczenia z tego okresu. Artysta, z pomocą zaproszonych do pisania gości – Pauliny PrzybyszJustyny ŚwięsBisza i Rasa – opowiada o człowieku, tytułowym wariacie, który mimo przeciwności losu ma odwagę czerpać z życia pełnymi garściami.

Kompozycje powstały w wyniku wspólnej pracy Piotra i znakomitych muzyków: Krzysztofa KawałkoMarcina UłanowskiegoStaszka Wróbla i Pawła Zalewskiego. Producentami albumu są Piotr „Emade” Waglewski Jan Biedziak.


WARIAT na koncertach: po ponad 4 latach Piotr wraca do klubowego grania!
Nowa płyta, nowy zespół, sprawdźcie:

24.11 Białystok, Zmiana Klimatu
26.11 Szczecin, Kosmos
27.11 Toruń, Lizard King
04.12 Gdynia, Ucho
09.12 Opole, NCPP
10. 12 Zabrze, Wiatrak
11.12 Wrocław, Stary Klasztor
15.12 Warszawa, Praga Centrum
18.12 Kraków, Forty Kleparz
20.12 Łódź, Monopolis
28.01 Bydgoszcz, MCK

 
Szczegóły: https://www.facebook.com/PiotrZiola/events

Podziel się swoją opinią ;)