Plater i jej Zwierzaki. Wyjątkowa płyta dla całych rodzin.

6 grudnia ukazał się wyjątkowy album dla dzieci „Plater i Jej Zwierzaki”. Jest to muzyczna  opowieść o przyjaźni, muzyce, wzajemnej odpowiedzialności, odwadze i wielkim sercu. Główna bohaterka otrzymała imię po bohaterce Powstania Listopadowego Emilii Plater i ma jej cechy: fizyczne (nosi  charakterystyczny uniform wraz z czerwoną apaszką) oraz charakteru (jest dumna z bycia Polką,  honorowa, lojalna i wrażliwa na krzywdy innych). Płyta ta może być idealnym prezentem dla dzieciaków, które chciałby zacząć swoją muzyczną przygodę.

O płycie

Na płycie znalazło się 10 piosenek utrzymanych w stylu nowoczesnej muzyki pop dance,  stanowiących niezapomnianą rozrywkę dla dzieci w wieku przedszkolnym i  wczesnoprzedszkolnym oraz dla całej rodziny. Piosenki wykonywane są przez uczestników i  finalistów znanych i popularnych telewizyjnych talent show, wśród których odnajdujemy:  Nelę Zawadzką, Eryka Waszczuka, Zuzię Janik, Zosię „ZoZi” Tartas, Gabrysię Piotrowską,  Nataszę Kotlarską, Wiktora Chmiela i Gabi Borys. Za muzykę i słowa odpowiedzialny jest  Tomek Konfi Konfederak, lider popularnego na początku 2000 roku zespołu HA-DWA-O!, a  także odpowiedzialny za sukcesy Kasi Popowskiej i Sarsy. Produkcją albumu zajął się inżynier  dźwięku Josh Harris, przez lata kierownik zespołu wokalisty Seal, nominowany do nagrody  Grammy.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór „Do góry pazury”, który świetnie  przyjął się we wszystkich rozgłośniach dziecięcych. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia,  odbyła się premiera drugiego singla z płyty „Mikołaj daje nic nie dostaje” .  

Płyta w postaci fizycznej dostępna jest w trzech wersjach:

Podstawowa – 10 piosenek plus dwa bonus tracki/teksty piosenek wraz z akordami  na ukulele/diagramy akordów na ukulele

Limited edition – 10 piosenek plus dwa bonus tracki/teksty piosenek wraz z akordami  na ukulele/diagramy akordów na ukulele/kolorowanki/ręcznik z wyszywanym  wizerunkiem Plater

Deluxe – 10 piosenek plus dwa bonus tracki/teksty piosenek wraz z akordami na  ukulele/diagramy akordów na ukulele/kolorowanki/ręcznik z wyszywanym  wizerunkiem Plater/plakaty/instrument ukulele

Kim jest Plater?

Tytułowa Plater to mała wojowniczka, która wraz ze swoimi Zwierzakami broni przed  wszelkimi zagrożeniami mieszkańców fikcyjnego miasta Wildronowo, leżącego gdzieś w  Polsce. Zarówno ona jak i jej przyjaciele obdarzeni się Supermocami, które tkwią w ich  instrumentach jakimi są UKULELE. 

Ten niepozorny instrument, ma swoją siłę w strunach, które w magiczny i nietuzinkowy sposób  wpływają na zachowania ludzi i pozwalają stawić czoła niebezpieczeństwom. Bo jak mówi  babcia Plater: „Muzyka ma wielką moc. Każdy dźwięk wywołuje emocje, wpływa na umysły  ludzi, a słowa mają tysiąckroć silniejszą siłę niż cokolwiek na świecie”. 

Jednak jak przystało na Supergirl, dodatkowe MOCE, Plater zyskuje dzięki magicznym butom i  flamingowi, który stanowi zakończenie gryfu jej UKULELE. W trudnych sytuacjach,  wymagających wsparcia, Plater wystrzeliwuje go a on swoimi piskliwymi dżwiękami potęguje  siłę uderzenia.

Lista utworów: 

1. Jak Indianie i Kowboje (Natasza Kotlarska/Eryk Waszczuk) 

2. Breira czyli leniuchowanie (Eryk Waszczuk) 

3. Do góry pazury (Nela Zawadzka) 

4. Ukulele (Gabrysia Piotrowska) 

5. Płot (Wiktor Chmiel) 

6. Mucha (Natasza Kotlarska) 

7. Chrapanie (Zosia Tartas) 

8. Trzy małpki (Zuzia Janik) 

9. Lubię zwierzęta przezroczyste (Gabi Borys) 

10. Mikołaj daje, nic nie dostaje (piosenka zbiorowa) 

Bonusy: 

11. Jak Indianie i Kowboje (wersja hawajska) 

12. Plater party song (piosenka zbiorowa)

Podziel się swoją opinią ;)