[TOP 5] Najlepsze polskie świąteczne utwory

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. Z tej okazji, zaprezentujemy Wam kilka najlepszych polskich świątecznych utworów.


TABB & SOUND’N’GRACE – SOMEONE

Był to utwór promujący drugą część polskiego, świątecznego i już słynnego filmu – Listy do M.Someone sprawiło prawdziwą furorę i mimo upływu sześciu lat, cały czas jest na topie, o czym świadczyć może chociażby licznik wyświetleń teledysku. Ponad 1.700.000! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że liczba wzrośnie, gdy będzie jeszcze bliżej Wigilii.

FEEL – GDY WIGILIA JEST

Swego czasu był to jeden z najpopularniejszych utworów zespołu Feel oraz totalną nowością, jeśli chodzi o kawałki z okazji Bożego Narodzenia. Myślę, że nie udałoby się, gdyby nie udział Patrycji Kosiarkiewicz. Piosenka, jak i wideo-klip, promowała akcję “Pocztówka Do Świętego Mikołaja”.

SORRY BOYS – JADĘ DO DOMU

Czas na małą nowość w roku 2021, a mamy ją dzięki grupie muzycznej Sorry Boys. Najważniejsza jest tutaj warstwa tekstowa, która opowiada o wielu z nas, bo jest to po prostu piosenka o powrocie do domu na święta Bożego Narodzenia.

LEMON – GRUDNIOWY

Nie mogłoby tutaj zabraknąć niezwykle wzruszający utwór zatytułowany Grudniowy formacji LemON. Minęło sześć lat, a wciąż niesamowicie wzrusza – tak samo jak pięknie zrealizowany teledysk.

ANIA RUSOWICZ & RENATA PRZEMYK – CHOĆ W STAJENECZCE

Duet Ani Rusowicz z Renatą Przemyk zatytułowany Choć w stajeneczce to jeden z dwunastu (i to nie przez przypadek) autorskich utworów… a raczej pastorałek… o świętach Bożego Narodzenia zawarte w albumie RetroNarodzenie. W klimatach, oczywiście, big-bitowych.

A jakie są Wasze ulubione polskie utwory o świętach?

Podziel się swoją opinią ;)