[PLAYLISTA] Walentynkowe klimaty 2020

Dziś wspominamy Świętego Walentego, uważanego za patrona osób zakochanych. Tego dnia większa część kuli ziemskiej szczególniej niż zazwyczaj okazuje sobie miłość. A co piękniej opisuje to głębokie uczucie jak nie muzyka? To właśnie miłość wielu artystów inspiruje najbardziej, czy to szczęśliwa czy nie. Z tej okazji zebraliśmy kilka utworów, w których sprawy sercowe wychodzą na pierwszy plan.

Na naszej playliście nie mogło zabraknąć najpopularniejszego utworu o miłości artysty młodego pokolenia – Krzysztofa Zalewskiego. Oczywiście mamy tu na myśli singiel z płyty “Złoto” “Miłość Miłość”, któremu towarzyszy fantastyczny teledysk z blisko 20 milionami (!!) na koncie, w którym udział oprócz Krzysztofa wzięła również Natalia Przybysz.

“Klip “Miłość Miłość” jest zapisem happeningu z udziałem Natalii Przybysz, moim, artysty performera Blue i publiczności, który odbył się w Krakowie. Próbowaliśmy stworzyć, odegrać metaforę związku odnosząc się do sztuki tworzenia mandali. Czerpaliśmy również bezwstydnie z pięknego happeningu Mariny Abramovic, więc centrum naszej mandali stanowi patrząca sobie w oczy para (Natalia i ja). Na naszych nogach, ramionach, piersiach opiera się konstrukcja, której kolejne elementy misternie dokłada Blue.” – Krzysztof Zalewski


Kolejnym artystą, którego twórczość jest zbudowana głównie na miłości, niestety bardziej nieszczęśliwej, jest Kortez. Na naszej liście znalazły się takie utwory jak “Pierwsza”, “Dobrze, że Cię mam” i “We dwoje” z drugiego albumu muzyka “Mój dom”, “Zostań” z debiutanckiego “Bumerangu” oraz “Już nie pamiętam” (“Mini dom”).


O miłości zaśpiewała nam również grupa Sorry Boys“Absolutnie absolutnie” oraz tytułowy utwór najnowszego wydawnictwa zespołu “Miłość”, Paulina Przybysz z piosenką “Zima” oraz jej siostra Natalia“Kochamy się źle” i “Ciepły wiatr”, Ralph Kaminski“Zawsze” i “Kosmiczne energie”, Daria Zawiałow“Miłostki” i “Płynne szczęście”, Piotr Zioła “Safari” oraz LemON“Papier”.


W tym znakomitym gronie wspaniałych artystów zrobiliśmy również miejsce dla debiutantów na czele z zespołem Sonbird, który w swoim energetyczny alternatywnorockowym repertuarze kryje kilka pięknych romantycznych ballad – “Wodospady” oraz “Ślad”.

W podobnym, wolniejszym i melanocholijnym nastroju utrzymane są piosenki Kaśki Sochackiej“Wiśnia” oraz “Śnie”.

Kontrastowo do tych propozycji pojawia się grupa VHS z utworem “Bez słów”. To właśnie ta piosenka została wybrana głosami naszych czytelników POLSKIM HITEM 2019 ROKU! 🙂CAŁA PLAYLISTA DOSTĘPNA NA SPOTIFY

This slideshow requires JavaScript.