“Płyta Rocku Antyradia 2019”: laureaci

Wieczorem poznaliśmy laureatów “Płyty Rocku Antyradia 2019” – najważniejszych nagród muzyki rockowej w Polsce. Wyniki – wyjątkowo – zostały ogłoszone podczas specjalnego programu na antenie stacji zamiast na gali, która miała się odbyć w warszawskim Klubie Stodoła. Statuetki za rockowe dokonania w 2019 roku trafiły do: Nocnego Kochanka, Kultu, zespołu Stach Bukowski, Darii Zawiałow, Krzysztofa Sokołowskiego (Nocny Kochanek), a także Rammsteina, Skin i Ozzy’ego Osbourne’a.

„Płyty Rocku Antyradia” wręczono już po raz czternasty. W kategoriach zagranicznych bezkonkurencyjny okazał się Rammstein. Zdobył trzy statuetki – Płyta Rocku, Zespół Rocku oraz Przebój Rocku. Trzeci raz z rzędu Wokalistą Rocku (Polska) został Krzysztof Sokołowski z Nocnego Kochanka. Zespół odebrał też statuetkę w kategorii Płyta Rocku (Polska) za krążek “Randka w ciemność”. Polskim Zespołem Rocku okazał się Kult.


Pełna lista laureatów „Płyty Rocku Antyradia 2019” przedstawia się następująco:
Płyta Rocku 2019 – Zagranica: Rammstein “Rammstein”
Płyta Rocku 2019 – Polska: Nocny Kochanek “Randka w ciemność”
Przebój Rocku 2019 – Zagranica: Rammstein “Auslander”
Przebój Rocku 2019 – Polska: Stach Bukowski “Lew”
Zespół Rocku 2019 – Polska: Kult
Zespół Rocku 2019 – Zagranica: Rammstein
Wokalistka Rocku 2019 – Zagranica: Skin
Wokalistka Rocku 2019 – Polska: Daria Zawiałow
Wokalista Rocku 2019 – Zagranica: Ozzy Osbourne
Wokalista Rocku 2019 – Polska: Krzysztof Sokołowski (Nocny Kochanek)


Każdego roku redakcja Antyradia przyznaje nominacje do “Płyty Rocku Antyradia” w dziesięciu kategoriach. O końcowych wynikach plebiscytu decydują głosy słuchaczy największej rockowej stacji w Polsce.

Tegoroczne wyniki “Płyty Rocku Antyradia” miały być ogłoszone podczas gali w warszawskim Klubie Stodoła. Plany pokrzyżowało zagrożenie związane z koronawirusem. Na odwołanej gali z udziałem słuchaczy i przedstawicieli świata muzyki rockowej mieli wystąpić Blues Pills (SWE), Allusinlove (UK) oraz Bruklin (PL).

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/antyradio/