“Początek” w soloactowym wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego

To, że Krzysztof Zalewski prócz znakomitego wokalu potrafi grać na wielu instrumentach NA RAZ wiemy już nie od dziś, ale zagrać hymn Męskiego Grania 2018, który w oryginale śpiewa trzech artystów, a gra cała Orkiestra muzyków to nie lada wyczyn. W dodatku zrobić to na warszawskim Torwarze w otoczeniu tysięcy fanów.. Mu się udało i właśnie z kwietniowego SOLO ACT mamy małą pamiątkę w postaci live video.

Po spektakularnym sukcesie kwietniowego koncertu na warszawskim Torwarze, Krzysztof Zalewski postanowił podbić kolejne miasta i ich największe sceny. Zalewski zagra sam na wszystkich instrumentach, zapętlając na żywo melodie i tworząc nowe aranżacje swoich utworów. Usłyszymy przekrój z dorobku artysty, ale także numery, które znajdą się na nowym albumie zapowiadanym na rok 2020. Do listy koncertów dodano katowicki NOSPR (21.12) oraz drugi termin we Wrocławiu (04.11).

Do sieci właśnie trafiło nagranie “Początku” z koncertu Solo Act zarejestrowanego 26 kwietnia 2019 roku na warszawskim Torwarze. Solowy występ Krzysztofa Zalewskiego na scenie 360 stopni oglądało wtedy blisko 4 tysiące osób.

W przypadku Krzysztofa Zalewskiego określenie człowiek orkiestra trudno uznać za frazes. Artysta nie stroni od muzycznych eksperymentów. Jednym z efektów tych poszukiwań jest formuła Solo Act’u – koncertu, podczas którego Krzysztof bierze sam we władanie wszystkie instrumenty znajdujące się na scenie, m.in. bębny, gitarę elektryczną, gitarę akustyczną, szereg instrumentów klawiszowych, bas, ksylofon i przeszkadzajki – loopuje je i nagrywa na żywo, tworząc szczególną muzyczną rzeczywistość. W rezultacie słuchacze są świadkami jedynego w swoim rodzaju show, od którego trudno oderwać zarówno oczy jak i uszy.

Po sukcesie wiosennego koncertu, który odbył się dla kilkutysięcznej publiczności na warszawskim Torwarze, czas na inne polskie miasta. Podczas jesiennej trasy Krzysztof zagra tylko kilka koncertów, a będzie można usłyszeć przearanżowane utwory z “Zeliga”, “Złota” i “Zalewski śpiewa Niemena” ale co najważniejsze, nie zabraknie premier zapowiadających materiał z nadchodzącej płyty.

KRZYSZTOF ZALEWSKI SOLO ACT
Kraków – 30.10, ICE Kraków Congress Centre
Wrocław – 3, 4.11, Narodowe Forum Muzyki (dodatkowy termin)
Łódź – 29.11, Wytwórnia
Gdańsk – 11.12, Teatr Szekspirowski
Poznań – 15.12, Pawilon 2 MTP
Katowice – 21.12, NOSPR (nowy koncert na trasie)

Bilety dostępne: https://tinyurl.com/zalewskisolo

This slideshow requires JavaScript.

Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Zalef.Krzysztof/

Instagram: https://www.instagram.com/zalewskiofficial/