Pola Chabot i Adam Baron oraz Ofelia na granicy między snem a jawą

Pola Chobot & Adam Baran prezentują swój najnowszy, podwójny singiel pt. “Szczypię się w skórę”. W jednej z wersji utworu (oraz w teledysku) pojawiła się Ofelia.

Singiel jest pierwszą częścią obrazkowego tryptyku, tworzącego historię, którą słuchacze będą poznawać etapami aż do premiery płyty.

Szczypię się w skórę” to ekstatyczna opowieść o lęku, ubrana w poetycki, typowy dla Poli Chobot tekst. Duet ponownie zaskakuje – tym razem romansem z nietypową dla niego gęstą produkcją, której ton nadaje urokliwe brzmienie wurlitzera. Autorką kompozycji jest Pola Chobot, producencko wspomogli ją Adam Baran i Jeremiasz Hendzel.

W poprzednich singlach (“Ciało” i “Podobno”Pola śpiewała o trudnym związku oraz o oswajaniu strachu przed śmiercią:

Szczypię się w skórę” to z kolei opis relacji uzależniającej i wywołującej lęk: przed samotnością oraz przed zmierzeniem się ze sobą. To emocjonalna przeprawa od siebie do siebie.  Jestem chodzącą emocją. Nie piszę okazjonalnie. Robię to regularnie, z głębokiej potrzeby nazywania stanów, emocji, które mną targają, ale i z potrzeby komentowania i opisywania rzeczywistości. Nie kalkuluję i nie zastanawiam się nad efektami. Pozwalam temu płynąć 

Pola Chabot

Szczypię się w skórę” to pierwsza część obrazkowego tryptyku i historii, którą słuchacze będą poznawać etapami aż do premiery płyty. Ten początkowy akt duet nazywa “Deszczem”.

Podziel się swoją opinią ;)