Zespół CARNAL wydaje nowy album i prezentuje singiel z Krzysztofem Zalewskim

Do sieci kilka dni temu trafił nowy singiel metalowego zespołu CARNAL. “Czas Nie Leczy Ran” to kolejny utwór zapowiadający album „Horyzont Zdarzeń”. Od północy 1 grudnia 2023 cały materiał jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. W utworze gościnnie pojawił się Krzysztof Zalewski, którego muzyczne korzenie wywodzą się właśnie z nurtu ciężkiej, gitarowej muzyki.

Artystyczne połączenie Krzysztofa Zalewskiego z CARNAL nastąpiło po wspólnym wykonaniu „I’m Broken” PANTERY (Polish Metal Alience) i gościnnym udziale Roberta Gajewskiego w letnich koncertach Artysty – w ramach trasy Męskie Granie i Pol’and’Rock Festiwal. Wtedy to coverowali “Roots Bloody Roots” SEPULTURY. Po tych wspólnych koncertach naturalnym krokiem było zaproszenie Krzyśka do wzięcia udziału w sesji nagraniowej zespołu CARNAL. Premierowo utwór był już wspólnie zagrany podczas tegorocznego festiwalu w Jarocinie.

Fot. Maciej Lachowicz


Drugim gościem w utworze jest Miro Kępiński – kompozytor muzyki filmowej (m.in. Furioza) oraz trzon duetu Kępiński >I< Kowalonek. Miro ma również za sobą przygodę z CARNAL – w przeszłości  wspomagał zespół grając na gitarze. 
Za oprawę wizualną singla ponownie odpowiada ekipa ICONYK, czyli Adam Nyk i Olga Balowska.


“Horyzont Zdarzeń” to płyta, utrzymana w zdecydowanie pastelowych i mrocznych barwach z wpływami groove metalu, grunge’u, stonera i rockadnrolla. Za oprawę wizualną albumu oraz cover art jest odpowiedzialny Kuba Sokólski, zaś sesja fotograficzna jest autorstwa Jowity Stęszęwskiej.
W roli gości specjalnych na albumie pojawiają się: Krzysztof Zalewski, Miro Kępiński, wiolonczelista – Jan Stokłosa i trębacz – Łukasz Korybalski. Partie perkusji zostały nagrane przez Michała Wiśniewskiego. 

Na  “Horyzoncie Zdarzeń” w wersji cyfrowej jest 8 utworów. Wszystkie są wykonane w języku polskim. Wydanie fizyczne będzie wzbogacone o jeden dodatkowy utwór z wyjątkowym gościem specjalnym. Ale…. o tym niebawem 🙂

Tracklista:
1. W Złudzeniach
2. Do Utraty Tchu
3. Czas Nie Leczy Ran
4. Oczyszczenie
5. Zanim Spłoniesz
6. Koniec
7. Racja Istnienia
8. Horyzont Zdarzeń


CARNAL zdecydowanie wyróżnia się na tle polskiej sceny niezależnej – od samego początku koncentruje się na surowości i rytmie, ale też melodyjności oraz klimacie przy tworzeniu muzyki.
Jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania CARNAL jest duża aktywność koncertowa. Zespół  grał u boku takich zespołów, jak: In Flames, Paradise Lost, Samael, Life Of Agony, Moonspell, Obituary, The 69 Eyes, Napalm Death, Testament, Behemoth, Diary of Dreams czy Neolithic/Black River. Ma za sobą udział w trasach koncertowych: Curse This Tour (Bałkany 2008), Hellride Tour 3, udział w For Ever Tours u boku Hunter, Frontside i Arakain. Ma także na koncie liczne występy na festiwalach: Open Mind Festival 2010, Basinfirefest (Czechy 2008), Metalmania 2007,2009, Wacken Metal Battle 2007, 2009 HunterFest 2005,2006,2008 lub Festiwal Rockowy Węgorzewo, Next Fest, Jarocin 2023.

Fot. Jowita Stęszewska

Podziel się swoją opinią ;)