Pola Chobot & Adam Baran oddają fanom swoją “Burzę”

Nad Polską zawisły burzowe chmury, a z nieba spada deszcz błyskawic. Rekomendujemy znalezienie bezpiecznego schronienia i słuchanie nowej płyty Poli Chobot & Adama Baran pt. “Burza”

“Burza” to album konceptualny, świadectwo ewolucji i rozwoju artystycznego duetu. Pola odważnie dzieli się ze słuchaczami swoimi pragnieniami i lękami w poruszających tekstach. Adam z kolei postawił na przestrzeń i minimalizm, jeszcze silniej wydobywając emocje poprzez swoje gitarowe brzmienia.

Tytułowa burza to wypadkowa emocjonalności i okoliczności, w których powstawała płyta. Gwałtowny proces twórczy wyciągnął ze skrajnych charakterologiczne twórców to, co w nich najlepsze, tworząc obraz niezwykle intensywny i przeszywająco prawdziwy. Tym razem duet postawił na pogłębioną warstwę instrumentalną, eksplorując brzmienia różnych gitar, pianin i syntezatorów.

Płytę współprodukowali Adam Baran wraz z Jeremiaszem Hendzlem i Jurkiem Zagórskim. “Burza” to kontrast, świat pełen sprzeczności. Namiętność przeplata się tu ze smutkiem, delikatność z gwałtownością. Tu nie ma miejsca na obojętność.

“Burzę” promują single “Ciało” i “Podobno” oraz tryptyk utworów “Szczypię się w skórę”, “Mów” i “Chodźmy do mnie”, do których zespół zaprosił do współpracy Ofelię i Kathię.

“Po wyprzedanej przedpremierowej, intymnej i akustycznej trasie “Cisza przed burzą” oraz świetnie przyjętym występie na NEXT Fest, Pola i Adam zapraszają na swój premierowy koncert.

Wydarzenie odbędzie się 9 maja w warszawskiej Hydrozagadce. W najbliższym czasie duet będzie ogłaszał na swoich profilach w mediach społecznościowych kolejne niespodzianki związane z wydarzeniem. Bilety na koncert są dostępne na Going. oraz Empik Bilety.


Pola Chobot & Adam Baran – jeden z najciekawszych głosów polskiej alternatywy. Oniryczny i poetycki, a jednocześnie wyrazisty. Tworzą muzykę z pogranicza alternatywy i dark popu. Ich twórczość charakteryzują poetyckie, mocne teksty, emocjonalny głos i nietuzinkowe gitary. Mistrzowsko operują aurą nieoczywistości, niepokoju i melancholii, tworząc przy tym duszny, niemal kinematograficzny nastrój. Wydali świetnie przyjęty album „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” i EP-kę „Trzeba mi”. Na przestrzeni ostatniego roku ukazały się single „Ciało”, „Podobno”, „Szczypię się w skórę”, „Mów” i „Chodźmy do mnie” promujące ich najnowszy album „Burza”.

Podziel się swoją opinią ;)